ČT24 inovovala svou mobilní aplikaci pro iPhone, brzy ji uvede i pro Android a Symbian

Nejvýraznějším vylepšením jsou tzv. push notifikace, tedy na displeji vyskakující upozornění na nové zprávy.

Veřejnoprávní zpravodajská stanice ČT24 uvede novou verzi čtečky pro mobilní telefony iPhone. Ta nově nabídne tzv. push notifikace, tedy na displeji vyskakující upozornění na nové zprávy, dále listování mezi články, možnost sdílení přes služby Twitter, Instapaper a pomocí SMS či kompletně novou grafiku. Online obchod Applu by ji měl začít nabízet v nejbližších dnech.

Zpravodajská digitální stanice se chystá i na další mobilní platformy. „Aplikace pro Android je ve vývoji a měla by být do 14 dnů. S Nokií pracujeme zároveň na aplikaci ČT24 a ČT4 pro Symbian 3,“ uvedl ředitel sekce Nová média ČT Milan Fridrich.

Zatím jen na iPhone půjde i mladší veřejnoprávní digitální stanice: „Aplikace pro Č4 sportovní program a web je už na schválení v App Store.“

Česká televize plánuje zpřístupnit uživatelům přenosných přístrojů také kompletní videoarchiv. „Pracujeme rovněž na aplikaci iVysílání pro iPad. Je hotový vizuál, nyní budeme řešit streamování videa,“ podotkl Fridrich.

Firma Inmite, která aplikaci s ČT připravuje, zaujala i diváky druhé přehlídky českých a slovenských aplikací AppParade, kterou Médiář.cz uspořádal ve čtvrtek 10. února v pražském Hubu: získala na ni druhé místo.