V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

ČT24 přichází s nedělníkem Týden v politice

Nový magazín zpravodajské televize startuje v neděli 11. ledna v osm večer.

Pořadem budou provázet Vladimír Keblúšek (vlevo) a Tomáš Drahoňovský. Repro: ct24.cz

Pořadem budou provázet Vladimír Keblúšek (vlevo) a Tomáš Drahoňovský. Repro: ct24.cz

„Hlouběji pod povrch politického dění“ chce jít nový magazín veřejnoprávní zpravodajské stanice ČT24 nazvaný Týden v politice. Zaměřit se hodlá na dění v poslanecké sněmovně, Senátu, ve vládě i v Evropském parlamentu a podle upoutávky bude „nejen o tom, co se děje, ale i o tom, co se připravuje“. Bude se vysílat v neděli od 20 hodin, poprvé 11. ledna. Stopáž má hodinu, respektive 56 minut.

Pořadem budou provázet Tomáš Drahoňovský a Vladimír Keblúšek. Drahoňovský byl donedávna tváří zpravodajství televize Prima. Keblúšek byl v minulosti činný ve zpravodajství Novy, odkud je známý mimo jiné z tzv. chrochtací aféry, či později v soukromé zpravodajské Z1; do zpráv ČT nastoupil před třemi lety.

ČT24 loni zaznamenala pokles sledovanosti, její podíl na publiku klesl z 5,5 % na 4,3 %. V neděli 11. ledna stanice uvede také nový magazín o médiích Newsroom ČT24 s Lubošem Rosím. O nedělních večerech ČT tradičně na vysílá týdeník 168 hodin, se zaměřením mimo jiné právě na politické dění, ale nejen na ně. Ten v programu zůstává, po vánoční pauze se vrací, rovněž 11. ledna, začíná v 21.10, standardně na ČT1.