ČT24 spustila nový web, víc přizpůsobený mobilním telefonům a tabletům

Web zpravodajského kanálu je třetí ze čtyř stanic České televize, který letos dostal novou podobu.

V průběhu dneška odstartovaly na www.ct24.cz inovované internetové stránky zpravodajské stanice ČT24.

Web veřejnoprávního zpravodajství navazuje na dříve spuštěné nové stránky ČT1 a ČT2, má jednoduchou mřížkovou strukturu - složenou z vodorovného menu a dlaždic - a dává důraz na obrázky.

V základní navigaci ubylo rubrik, v nabídce jsou nyní Domácí, Regiony, Ekonomika, Svět, Kultura, Exkluzivně na ČT24, Kalendárium a Cestování. Regionální sekce se přitom dělí na Prahu, Moravu, Slezsko a Čechy. Diváci mohou do zpravodajství ČT přispívat zasláním videa z počítače či mobilu.

„Nový web ČT24 je výsledkem snahy vytvořit televizní internetové stránky, ktere by odpovídaly věku interaktivity a touhy po čistém designu, snadno přenosném na mobilní telefony a tablety,“ komentoval to výkonný ředitel divize nových médií ČT Milan Fridrich.

Web ČT24 vznikal souběžně s aplikací pro tablety iPad. „Oba zpravodajské prostory, jak web pro počítač, tak upravený web pro iPady by se měly stát pilířem ČT na nových médiích,“ prohlásil Fridrich.

Internetoví vývojáří České televize nyní začnou pracovat na posledním zbývajícím webu, sportovní ČT4. Hotovi by měli být nejpozději v srpnu. Dělat budou zároveň na mobilní aplikaci ČT4 pro iPady.

Nový web ČT24: Titulní strana

Nový web ČT24: Titulní strana

Nový web ČT24: Rubriky

Nový web ČT24: Rubriky

Sdílejte