Čtečka Tapito s penězi od O2 uvádí novou verzi

Aplikace, která má operátorovi pomoci zvýšit spotřebu dat, automaticky agreguje články ze stovek zdrojů. Vydělávat má na prodeji reklamy na zamčené obrazovky mobilů.

Mobilní čtečka článků Tapito

Mobilní čtečka článků Tapito

Půl roku po ohlášení milionové investice od operátora O2 uvádí firma TapMedia novou verzi své mobilní čtečky Tapito. Ta dál agreguje články z mainstreamových, specializovaných i osobních médií českého internetu, oproti předchozí verzi ale umožňuje větší personalizaci. Ve firmě TapMedia, kterou založili Tomáš Malíř, Jan ŘehákDaniel Koliba, získalo O2 podíl 20 %, a to prostřednictvím svého akcelerátoru Bolt. Aplikace je v novém k dispozici zatím pro Android, nová verze pro iOS má přijít v září.

„Vzhledem k množství funkcí a zcela novému přístupu k obsahu jsme se rozhodli, že se pustíme do nového řešení a postavíme zbrusu novou apku,“ uvedli nedávno tvůrci na webu. Zůstává nejvýraznější funkcionalita, tedy procházení článků na zamčené obrazovce mobilu, jde už ale vypnout. Stejný je také obchodní model, totiž prodej reklamy mezi prohlížené články. Tisíc zobrazení (CPT) se prodává za 70 Kč. Minimální rozpočet kampaně je v ceníku určen na 40.000 Kč, za cílení podle pohlaví, věku či regionu je 30% příplatek.

Vydavatelů či autorů, od nichž Tapito obsah bere, má být přes 800, člení se do víc než 80 kategorií. Zatímco dosud články vybírali a třídili editoři, nově odběr funguje automatizovaně na základě standardu RSS, nastavení je věcí uživatele. Ten si může přes RSS přidat i vlastní zdroje či sledovat obsah podle konkrétních slov. Aplikace pak má reagovat na preference uživatele a servírovat mu obsah podle toho, co četl a hledá.

Nová verze aplikace také slibuje odstranit duplicitní články, vzniklé opisováním článků z webu na web. „Tapito 2.0 rozpozná obsahové duplicity a vám zobrazí článek na dané téma z vašeho oblíbeného webu s odkazem na ostatní zdroje,“ tvrdí tvůrci.

Tapito je první investicí zmíněného, nedávno spuštěného akcelerátoru Bolt. Operátor O2 si od investice slibuje i zvýšení spotřeby dat. Aplikaci chce přitom rozšířit na sousední Slovensko.

Funkcionality aplikace Tapito

Funkcionality aplikace Tapito

 

Funkcionality aplikace Tapito

Funkcionality aplikace Tapito

 

Funkcionality aplikace Tapito

Funkcionality aplikace Tapito

 

Tapito v tabletu

Tapito v tabletu