Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

ČTK dodává flashové internetové aplikace. Hokejovou má 5 slovenských webů

Na všech webech je umístěna táž aplikace, její vzhled je však přizpůsoben grafice jednotlivých webů.

Ukázka implementace flashové aplikace ČTK na serveru Topky.sk

Ukázka implementace flashové aplikace ČTK na serveru Topky.sk

Česká tisková kancelář rozšířila svou online nabídku pro odběratele. Pěti slovenským internetovým serverům dodává flashovou aplikaci zobrazující podrobné hokejové statistiky z letošního mistrovství světa.

Využívá je portál Zoznam na Topky.sk, weby komerční televize JOJ (noviny.sk a Huste.tv), zpravodajské TA3 a sportovní sekce serveru HNonline.sk. Kromě programu turnaje, výsledků zápasů a tabulek zde čtenáři najdou profily hráčů, včetně jejich turnajových statistik, živé přenosy utkání i jednoduchou hru.

„Chtěli jsme připravit službu, která našim klientům umožní získat zajímavý a atraktivně zpracovaný obsah, jednoduše a rychle se spustí a bude spolehlivě fungovat bez jejich dalšího úsilí. To pak mohou věnovat vlastnímu zpravodajství, které je odliší od konkurence,“ uvedl šéfredaktor ČTK Online Karel Petrák.

Na všech webech je umístěna tatáž aplikace, její vzhled je však maximálně přizpůsoben grafice jednotlivých webů. Uživatelské rozhraní je ve slovenském jazyce. Aplikace je ale navržena tak, že ji lze snadno přeložit a s využitím stejných dat může fungovat zároveň v několika jazykových verzích.

Zdrojem dat pro aplikace je ČTK. Vzhled je dílem firmy Vidia – Design.

ČTK měla letos v plánu uvést speciální aplikaci k hokejovému mistrovství světa také na tablety iPad. Zdržela se ale při schvalování v online obchodě App Store a tak agentura od plánu upustila. Podobné aplikace a prémiový obsah je to, co chce ČTK v budoucnu na mobilních přístrojích zpoplatnit.

Jak Petrák řekl minulý týden na pražské Internet Advertising Conference, agentura chystá i aplikaci pro Android.