ČTK nabízí zprávy o koronaviru přímo veřejnosti

Poprvé v historii agentura nabízí internetový zpravodajský produkt rovnou koncovým uživatelům a širší veřejnosti, a ne jen médiím a velkým institucím. Registruje zájem.

Agentura ČTK mimořádně zpřístupňuje své zpravodajství o vývoji kolem nového koronaviru široké veřejnosti. Reaguje tak na zvýšenou poptávku po nestranných a ověřených informacích na toto téma. Nová služba dostupná na webu či v mobilních telefonech je určena komukoli - zaměstnancům i zaměstnavatelům, veřejné správě, školám i rodičům, hoteliérům nebo dopravcům, sportovním či kulturním manažerům. „Nejdůležitější jsou teď přesné a rychlé informace. A ČTK je továrna na informace. Vydáváme jich stovky, jen o koronaviru až 300 denně, a dodáváme je B2B do médií,“ uvedla mluvčí ČTK Martina Vašíčková.

Přístup k výběru zpráv o koronaviru poskytuje ČTK za režijní poplatek 242 Kč měsíčně (včetně DPH). Aktuálně vydává ČTK na toto téma denně až 300 zpráv.

Zájemci se mohou registrovat na www.ctk.cz/korona.

„Přemýšleli jsme, jestli bychom je nemohli nabídnout i dalším zájemcům. Personalistům, hoteliérům, dopravcům, sportovním nebo kulturním institucím a každému, kdo chce mít rychlé a seriózní informace o aktuálním vývoji situace. A padlo to na úrodnou půdu. Přesně ti lidé, pro které je to určeno, si to objednávají. Například jeden krajský úřad - šest přístupů pro své referenty a manažery, dál všeobecný lékař, přepravní firma, krajská centrála cestovního ruchu, divadlo, městský úřad, záchranná služba, stanice technické kontroly a další, celkově už máme objednávky v nižších stovkách,“ dodala Vašíčková.

Přihlášení i přístup ke zprávám jsou možné z webu nebo mobilu.

Zpřístupněná část agenturního servisu obsahuje zprávy z domova i ze světa. Zájemci, kteří se zaregistrují, dostanou mimo jiné zprávy o vyhlašovaných opatřeních, o situaci v regionech, hospodářských dopadech, informace z tiskových konferencí ministerstva zdravotnictví a premiéra či novinky z oblasti léčby nemoci.

Propagační text vychází v rámci výměnné spolupráce s ČTK