Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

ČTK vydává speciál 30 let transformace české ekonomiky

Projekt vznikal prakticky celý letošní rok, nahrazuje původně plánovanou konferenci.

Česká tisková kancelář (ČTK) vydává ve svém PR servisu Protext speciální tištěný i online magazín 30 let transformace české ekonomiky. Klíčovými autory jsou bývalý ministr financí, později premiér a prezident Václav Klaus, jenž vzpomíná na první léta totální změny hospodářského prostředí, místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová a předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová, které se na transformaci dívají z odstupu a na základě analýz.

Titulní strana čerstvého speciálu z produkce Protextu ČTK

Titulní strana čerstvého speciálu z produkce Protextu ČTK

Do magazínu přispěli také bývalý ministr a průmyslu a obchodu, dnes šéf Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák nebo odborový předák Bohumír Dufek. Představuje se v něm také řada významných a úspěšných českých firem, jako jsou ČEZ, Škoda Auto, Česká zbrojovka Group, Česká mincovna, Czechoslovak Group, Havel & Partners, Partners, Zásilkovna a další.

„Projekt vznikal dlouho. Prakticky celý letošní rok,“ uvedl ředitel strategie a rozvoje ČTK Jaroslav Kábele. „Hlavní autoři měli se svými příspěvky vystoupit na konferenci, kterou jsme připravovali společně se Senátem a která měla navazovat na loňskou úspěšnou konferenci nazvanou 30 let svobody,“ řekl. Pandemie však obrátila mnoho plánů a předsevzetí naruby. Ani konference se nemohla konat. „Původně naplánovaných řečníkům patří velký dík za to, že pohotově přetavili svá živá vystoupení do psaných příspěvků,“ dodal Kábele. Prvek covid-19 poté nemohl chybět a nasměroval pomyslnou debatu od lekcí z let minulých do aktuálních přelomových změn a do roků příštích.

Magazín má náklad 1.500 výtisků a bude distribuován do státních institucí, partnerským firmám a klientům Protext ČTK, značnou část odebere pro své potřeby i Institut Václava Klause. Výtisky dostanou rovněž zahraniční kanceláře agentur CzechTrade a CzechInvest. Na webech bude obsah postupně zveřejňován na webu České noviny, do zveřejňování se zapojí i weby mediální skupiny Mafra a portál státní správy BusinessInfo.

Propagační text vychází v rámci výměnné spolupráce s ČTK