ČTK vydává speciální magazín k 30 letům svobody

Česká tisková kancelář vyrobila k 30. výročí listopadových událostí roku 1989 ve své PR divizi Protext dosud největší tištěný speciální magazín nazvaný 30 let svobody, 30 let svobodného podnikání. Má celkem 76 stran a vyjde 15. listopadu při příležitosti konference 30 let svobody, kterou v ten den pořádá Senát Parlamentu České republiky.

30 let svobody, 30 let svobodného podnikání

Magazín 30 let svobody, 30 let svobodného podnikání

„Využili jsme vzácné příležitosti, že se horní komora parlamentu – Senát – rozhodla toto významné výročí 30 let od sametové revoluce připomenout a uspořádala k němu obsahově velmi výraznou konferenci,“ řekl generální ředitel ČTK Jiří Majstr.

K základnímu sloganu konference přidala ČTK podtitul „30 let svobodného podnikání“ a oslovila významné a zajímavé firmy a podnikatele, aby se v této publikaci představili. „Nebo připomněli, že svou prací, produkty a službami, svým vnímáním trhu nebo celé společnosti přidali do vznikající mozaiky svůj otisk,“ dodal ředitel strategie a rozvoje ČTK Jaroslav Kábele.

Jedním ze základních přínosů Listopadu 89 bylo podle předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery otevření možnosti svobodného podnikání a volného trhu, a tedy i nastartování hospodářské prosperity země. „Senát si toto výročí připomíná odbornými konferencemi a akcemi pro veřejnost, ale také jsem do Prahy pozval předsedy parlamentů zemí Visegrádské skupiny, protože změny, které se udály v roce 1989, přinesly svobodu celému regionu střední Evropy,“ dodal Kubera.

Na konferenci, která se bude konat 15. listopadu v Senátu, se bude debatovat o proměnách, kterými česká společnost za 30 let prošla. „Kam jsme se posunuli na poli technologií, jestli jíme a pijeme lépe, jaký je náš vztah k armádě, jak se staráme o svou minulost, čím to, že mladí mají stále chuť jít kupředu,“ přiblížil zaměření konference jeden z jejích organizátorů, 1. místopředseda Senátu Jiří Růžička. ČTK zajiští i živý videopřenos z konference, který bude dostupný na webu Ceskenoviny.cz.

Magazín je pro čtenáře zdarma a bude distribuován v Senátu na konferenci 30 let svobody, ale i poštou významným klientům ČTK, a to jak těm, kteří odebírají zpravodajský servis, tak těm, kteří využívají PR servis Protext pro publikování vlastních tiskových zpráv.

K dispozici je také online verze jako speciální příloha na zpravodajském webu ČTK Českénoviny.cz. Zde je také kompletní tištěný magazín ke stažení ve formátu PDF.

ČTK počítá s tím, že po konferenci a oslavách 17. listopadu magazín aktualizuje a přeloží do angličtiny, aby ho mohla distribuovat i do ciziny, obzvláště na české ambasády a česká centra v zahraničí.

Propagační text vychází v rámci výměnné spolupráce s ČTK