V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Čtvrtá cukrárna IF Café Ivety Fabešové otevřela v paláci Rosetta na Jungmannově

IF Café v Paláci Rosetta

IF Café v Paláci Rosetta

IF Café v Paláci Rosetta

IF Café v Paláci Rosetta, otevřená výroba dezertů

IF Café v Paláci Rosetta

IF Café v Paláci Rosetta

IF Café v Paláci Rosetta

IF Café v Paláci Rosetta

Česká cukrářka Iveta Fabešová, která vlastní cukrárny IF Café, otevřela svou čtvrtou provozovnu v centru Prahy v Jungmannově ulici. Nejnovější cukrárna se nachází ve zrekonstruovaném paláci Rosetta mezi Jungmannovou a Vladislavovou ulicí na Praze 1. Objekt, který za poslední dva roky prošel rekonstrukcí, vlastní Italka Elena Pasquale, jejíž rodina ovládá Karlovarské minerální vody. Fabešovou prý oslovila Pasquale jako jednu z prvních nájemkyní komerčních prostor. 

Iveta Fabešová se svým týmem z Rosetty

Iveta Fabešová (druhá zleva) se svým týmem z Rosetty

„V uspěchaném prostředí dvou tepen hlavního města chceme lidem dopřát místo, kam si mohou přijít odpočinout a odměnit se. Narozdíl od kaváren, kde se lidé často staví jen na rychlou kávu, si v cukrárně mohou dopřát chvíli klidu,” popisuje Fabešová záměr, s jakým otevírá čtvrtou pobočku své francouzské patisserie. Interiér cukrárny realizovala italská firma CierreEsse podle zadání majitelů, aby odpovídal konceptu IF Café i celé budovy, kde se nachází. Stěžejním prvkem provozu je prosklená výroba, kde mohou hosté sledovat proces výroby dezertů.

“Celý koncept IF Café od stylu interiéru, jeho barevnosti, prezentace výrobků, až po detaily jako vlastní porcelán nebo sjednocené uniformy personálu je promyšlený do nejmenších maličkostí,” dodává Fabešová. Podnik řídí společně se svým manželem Janem Ševečkem. Fabešová má na starosti provoz cukrárny, zatímco Ševeček vlastní firmu Avanero, která pro IF Café zajišťuje italské stroje na výrobu zákusků a zmrzlin, vitríny a kávovary.

IF Café v Paláci Rosetta

IF Café v Paláci Rosetta

IF Café v Paláci Rosetta

IF Café v Paláci Rosetta

IF Café jsme zakládali s myšlenkou měnit českou cukrařinu,” říká Fabešová. “Ta bohužel není často založená na kvalitě, ale na honu o nejlevnější větrník,” tvrdí. První cukrárnu otevřela Fabešová na pražských Vinohradech v Belgické ulici v roce 2014, o rok později přidala pobočku o kus dál na Tylově náměstí, kde získala k dispozici dvakrát tak velký prostor než v Belgické. Na začátku loňska oslovila Fabešovou nadace Jana a Medy Mládkových s nabídkou provozovat kavárnu a cukrárnu v nově zrekonstruované Werichově vile, třetí IF Café zde funguje od června 2017. Kromě skladkých dortů a zákusků nabízí podnik také snídaně po celý den.

IF Café Tylovo Náměstí

IF Café Tylovo Náměstí

Palác Rosetta

Palác Rosetta

Klasicistní palác Rosetta, kde se nachází čtvrtá cukrárna, byl postavený na začátku druhé poloviny 19. století. Na začátku 20. století zde proběhly další stavební úpravy a přibyly dekorace fasády i interiéru ve stylu art deco. Od roku 2015 zde probíhala rekonstrukce pod vedením architekta Michala Ibla. Budova má má sloužit jako multifunkční komplex, nachází se zde jak rezidenční apartmány, kancelářské prostory, tak komerční jednotky.