Čtvrtletní tržby Novy -12 %, reálně má jít o růst

Pokles tržeb tuzemské nejsledovanější televizní skupiny pokračuje jako v předchozím kvartálu. Při dodržení konstatního směnného kurzu by šlo o nárůst.

Sídlo televize Nova. Foto: Martina Votrubová

Sídlo televize Nova. Foto: Martina Votrubová

Výnosy českých aktivit bermudské televizní skupiny CME, tedy nejsledovanější tuzemské televize Nova, klesly v druhém letošním kvartálu o 12 %, na 52 milionů dolarů (necelých 1,3 miliardy Kč) z 59 milionů za totéž období loňska. Dnes to uvedla CME v oznámení svých hospodářských výsledků za měsíce duben až červen. Pokles tržeb tuzemské nejsledovanější televizní skupiny tak pokračuje týmž tempem jako v předchozím čtvrtletí. Pololetní výsledky jsou o 11 % horší než loni.

Nova přitom upozorňuje, že při zachování konstatního směnného kurzu by šlo v kvartálu o nárůst 9 %, v pololetí rovněž tak. „Kombinace růstu výnosů s nižšími náklady má za následek významné zlepšení naší OIBDA marže,“ prohlásil na základě výše zmíněného jeden z ředitelů CME a šéf české Novy Christoph Mainusch.

Výnosy CME v jednotlivých zemích

Provozní zisk OIBDA se zvedl o 17 % (při konstatním směnném kruzu o 45 %), na víc než 24 milionů dolarů (asi 590 milionů Kč), oproti necelým 21 milionům za týž kvartál loňska. Za pololetí je na tom Nova téměř o polovinu lépe než v prvním půlroce loňska (při konstatním směnném kruzu dokonce o 83 %).

Provozní zisk CME v jednotlivých zemích

Hospodaření celé CME rovněž poznamenal silný dolar.

Hospodaření celé CME