V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Čtvrtletní tržby Primy vzrostly o 6 %

Komerční televize se vrací k růstu, ještě před rokem zaznamenala pokles obratu o 14 %.

Do čela Primy se nedávno vrátil její bývalý ředitel Marek Singer. Foto: Vojta Herout

Ředitel televize Prima Marek Singer. Foto: Vojta Herout

Komerční dvojka českého televizního trhu Prima měla za první tři měsíce letošního roku o 6 % vyšší tržby než v tomtéž období loňského roku. Spolu s vlastními výsledky to oznámil poloviční vlastník Primy, švédská mediální skupina MTG. Přesné částky k tuzemským operacím nesděluje. Prima se nicméně vrací k růstu - loni v prvním čtvrtletí poklesly její tržby o 14 %, za celý loňský rok pak zaznamenala propad o 15 %.

Neplaceným televizím v rozvíjejících se zemích, kam z pohledu MTG spadá i Česko, se v kvartálu dařilo, z osmi těchto trhů se tržby zvýšily na sedmi. Ohledně Česka MTG připomíná růst celého tuzemského trhu s televizní reklamou, ten podle monitoringu Admosphere za kvartál oproti loňsku vystoupal o 12 %.

Ceníková hodnota reklamního prostoru, březen 2015 Zdroj: Admosphere

MTG dodala, že nadále zvažuje budoucnost svých operací v Rusku, aby vyhověla novému zákonu. Podle nového zákona budou smět zahraniční podniky v ruské mediální firmě od příštího roku vlastnit podíl nejvýše 20 procent. Ruský list Vedomosti minulý měsíc napsal, že MTG hledá kupce pro svůj 39% podíl v ruské mediální společnosti CTC Media.