Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Čtvrtletník Forbes Next v pravidelném prodeji

Odnož měsíčníku Forbes zaměřená na technologie stojí 99 Kč, tiskne se jí 15.000 kusů.

Obálka prvního pravidelného vydání Forbes Next

Obálka prvního pravidelného vydání Forbes Next

Vydavatel české mutace amerického časopisu Forbes uvádí na trh placený čtvrtletník Forbes Next, zaměřený na technologie. Loni vyprodukoval pilotní vydání, letos začíná titul vycházet pravidelně. Prodává se za 99 Kč, roční předplatné vyjde na 389 Kč, další vydání se plánuje na červen. Pilot se loni dělal v nákladu 29.000 kopií, momentální náklad je poloviční, necelých 15.000 kusů. Rozsah teď činí 116 stran, běžněji má dosahovat 130 stran. V prvním čísle inzerují Vertu, BMW, Alfa Romeo, Nordic Telecom, KPMG či Accenture.

Obsah sestavuje stávající redakce Forbesu z vlastních témat i textů přeložených textů z americké edice. Některé texty dodávají externí spolupracovníci (Jan Beránek z Lupa.cz, Iva Brejlová z Tyinternety.cz). Vedoucím projektu je Michael Mareš, šéf webu Forbesu. Šéfredaktorem Forbesu i Forbesu Next je Petr Šimůnek. „Technologie a inovace raketovou rychlostí mění svět okolo nás. Jednou za čtvrt roku nabídneme čtenářům magazín plný budoucnosti, která už se děje,“ slibuje Mareš.