Televize Prima změnila svůj bulvární web Prima Style na Lajk.cz, se zaměřením na youtuberskou scénu. Rebranding následuje poté, co na Prima Style v návštěvnosti vedly už ne celebrity, ale právě youtubeři. Nový web následuje zahraniční 9gag či Ladbible, cílí na mladé, řídí ho Milan Rozšafný.

Čtvrtníček bude mít na Aktuálně.tv svou ČTTV

Vedle DV TV Drtinové a Veselovského jde Economia ve své internetové televizi do zábavy. Politickou satiru mají zajistit Petr Čtvrtníček a Tomáš Matonoha.

Petr Čtvrtníček je momentálně vidět na Primě v seriálu Přístav. Foto: TV Prima

Petr Čtvrtníček je momentálně vidět na Primě v seriálu Přístav. Foto: TV Prima

Dosud na ekonomiku a seriózní obsah zaměřené vydavatelství Economia se na internetu pouští do zábavy. Mediální dům Zdeňka Bakaly, jehož vlajkové lodě jsou Hospodářské noviny a názorový týdeník Respekt, uvede v rámci své internetové televize Aktuálně.tv dva nové pořady dvou známých bavičů Petra Čtvrtníčka a Tomáše Matonohy.

Hlavní tvář před časem vysílané České sody Čtvrtníček se pustí do politické satiry. Pod názvem ČTTV bude každý čtvrtek vydávat rozhovor s hostem. Ten bude jako v Sodě fiktivní, Čtvrtníček vždy dotočí otázky v co možná nejstejnějším prostředí. Zdrojem odpovědí budou videa DV TV. Startuje 10. září, prvním, kdo ke Čtvrtníčkovi „přijde“, bude lékař a nepravomocně odsouzený bývalý politik David Rath.

Do role moderátora se už Čtvrtníček vpravoval v České sodě, satirickém pořadu studia Febio vysílaném před časem Českou televizí, při parodiích na existující diskusní pořady. letos na podzim je vidět na televizi Prima, v novinkovém seriálu Přístav.

Matonoha připomene své alter ego, Brňana Ladislava Sedláčka, známého ze skeče Otevřený dopis KSČM. Ve dvojroli Sedláčka a moderátora bude komentovat významné události. První díl přijde ve středu 9. září, další mají následovat každé pondělí.

Videosekce Aktuálně.tv funguje od letošního února, nabízí různé cykly s promluvami redaktorů Hospodářských novin. Jejím předvojem byla DV TV Daniely DrtinovéMartina Veselovského.