Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Čtvrtníček bude mít na Aktuálně.tv svou ČTTV

Vedle DV TV Drtinové a Veselovského jde Economia ve své internetové televizi do zábavy. Politickou satiru mají zajistit Petr Čtvrtníček a Tomáš Matonoha.

Petr Čtvrtníček je momentálně vidět na Primě v seriálu Přístav. Foto: TV Prima

Petr Čtvrtníček je momentálně vidět na Primě v seriálu Přístav. Foto: TV Prima

Dosud na ekonomiku a seriózní obsah zaměřené vydavatelství Economia se na internetu pouští do zábavy. Mediální dům Zdeňka Bakaly, jehož vlajkové lodě jsou Hospodářské noviny a názorový týdeník Respekt, uvede v rámci své internetové televize Aktuálně.tv dva nové pořady dvou známých bavičů Petra Čtvrtníčka a Tomáše Matonohy.

Hlavní tvář před časem vysílané České sody Čtvrtníček se pustí do politické satiry. Pod názvem ČTTV bude každý čtvrtek vydávat rozhovor s hostem. Ten bude jako v Sodě fiktivní, Čtvrtníček vždy dotočí otázky v co možná nejstejnějším prostředí. Zdrojem odpovědí budou videa DV TV. Startuje 10. září, prvním, kdo ke Čtvrtníčkovi „přijde“, bude lékař a nepravomocně odsouzený bývalý politik David Rath.

Do role moderátora se už Čtvrtníček vpravoval v České sodě, satirickém pořadu studia Febio vysílaném před časem Českou televizí, při parodiích na existující diskusní pořady. letos na podzim je vidět na televizi Prima, v novinkovém seriálu Přístav.

Matonoha připomene své alter ego, Brňana Ladislava Sedláčka, známého ze skeče Otevřený dopis KSČM. Ve dvojroli Sedláčka a moderátora bude komentovat významné události. První díl přijde ve středu 9. září, další mají následovat každé pondělí.

Videosekce Aktuálně.tv funguje od letošního února, nabízí různé cykly s promluvami redaktorů Hospodářských novin. Jejím předvojem byla DV TV Daniely DrtinovéMartina Veselovského.