Čupr a Rohlik.cz rozjíždějí online nákupy potravin

Nový online supermarket řídí průkopník hromadného nakupování v Česku Tomáš Čupr.

Tomáš Čupr

Tomáš Čupr

Potraviny, drogerii, domácí potřeby či krmivo pro psy a kočky je možné od září nakoupit v novém internetovém obchodě Rohlik.cz. Zakladateli nového e-shopu jsou Tomáš Čupr a investiční skupiny Miton a Enern, tedy spolutvůrci projektů Slevomat či DámeJídlo.cz. Jsou přesvědčeni, že segment potravin do budoucna nabízí obrovský podnikatelský potenciál, neboť Češi stále ještě upřednostňují kamenné prodejny.

Tvůrci projektu chtějí do pěti let dosáhnout ročního obratu 10 miliard Kč. Vycházejí přitom z toho, že na trhu je zatím jediný masový hráč, tedy online obchod Tesco, jehož roční obrat je podle Čupra okolo 1,5 miliardy ročně.

Rohlik.cz byl spuštěn 1. září a v současnosti si zákazníci mohou objednat ze 4.000 položek z kategorií čerstvých i trvanlivých potravin a dalšího zboží. V následujících týdnech bude nabízený sortiment postupně doplňován až na 8.000 položek.

Cílem nové služby má být hlavně úspora času zákazníků. Ti svůj nákup mají dostat do 90 minut, a to po celý týden, včetně víkendů. Rohlik.cz nyní rozváží po Praze, do konce letošního roku však plánuje rozšíření služby i do dalších měst Česka.

„Stejně jako u Slevomatu a DameJidlo.cz klademe důraz na uživatelskou jednoduchost, rychlost, spolehlivost a kvalitu. Také proto se jedním z dodavatelů sortimentu Rohlik.cz stal velkoobchodní řetězec Makro, který je pro nás garantem vysoké kvality a šíře sortimentu. Navíc nám jeho tým obchodníků dokázal nabídnout řešení šité na míru, které tento druh podnikání potřebuje. Službu budeme stavět na vlastní logistice. Chceme navázat na naše dřívější úspěchy, kdy právě kvalitní logistika pomohla službě DameJidlo.cz k rychlé expanzi a jasnému upevnění pozice jedničky trhu,“ komentuje službu Tomáš Čupr, který bude na vývoj projektu dohlížet z pozice investora.

Výkonným ředitelem Rohlik.cz je Marek Sacha, jenž dříve působil jako konzultant v jedné z nejvýznamnějších poradenských agentur McKinsey & Company.

Doba rozvozu je od 10 do 22 hodin ve všední dny a od 8.30 do 22 hodin o víkendech. Za rozvoz se platí 79 Kč, ovšem na první objednávku mají všichni zákazníci dopravu zdarma. Rozvoz zdarma je také při nákupu nad 2.000 Kč. Bezplatně své zboží obdrží i prémioví zákazníci rozvozové služby DameJidlo.cz, která se zároveň podílí na logistice projektu Rohlik.cz.

Sdílejte