V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Cushman & Wakefield má pobočku v Brně, vede ji Lukáš Netolický

Lukáš Netolický

Lukáš Netolický

Realitně-poradenská firma Cushman & Wakefield otevřela novou pobočku v Brně v budově Trinity Office Center. Pobočku od března povede Lukáš Netolický, který se stane vedoucím regionálních trhů v Česku.

Netolický nastoupil do Cushman & Wakefield v roce 2011 a v roce 2017 byl povýšen na úroveň associate. Dřív pracoval jako manažer průzkumu trhu ve firmě Lineasport. Během svého působení v Cushman & Wakefield spolupracoval s nájemci, jakými jsou Edwards, Huawei, Atlas Copco, Expedia, Epam, Panalpina, Gefco, Prox nebo New Yorker.

Trinity Office Center II, kde je nová centrála Cushman & Wakefield

Trinity Office Center II, kde je nová centrála Cushman & Wakefield

„S rostoucí poptávkou v regionálních městech, a především v Brně, bylo třeba rozhodnout o rozšíření působnosti v rámci Česka. V roce 2016 jsme v Brně zaznamenali historicky nejvyšší objem uskutečněných transakcí a čísla z konce roku 2017 trend jen potvrzují,” vysvětlil Netolický, proč jde firma do Brna. „Očekáváme, že po roce 2020 mohou mít Brno a Ostrava až milion metrů čtverečních kancelářských ploch. Vznikají zde velké příležitosti nejen pro sektor kanceláří, ale potažmo i pro další služby, jako jsou správa objektů, projektový management, investiční poradenství a s předpokladem rostoucí kupní síly i pronájem maloobchodních ploch,“ dodal. 

Kancelář v Brně má sloužit k podpoře kancelářského regionálního trhu a ostatních servisních linií, prozatím řízené z Prahy. Pokud bude příznivá ekonomická situace trvat, dá se očekávat, že regionální trhy kanceláří budou nejen v Brně a Ostravě, ale například i v Olomouci, Plzni nebo v Českých Budějovicích.