Chystáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Chcete v něm ukázat svou agenturu? Přidejte se.

Czech News Center koupilo Mimibazar.cz

Mediální firma Daniela Křetínského a spol. chce začít vydělávat na prodeji dětských věcí.

Mimibazar.cz

Mimibazar.cz

Vydavatelství Czech News Center, vydavatel deníků Blesk a Sport nebo časopisů Reflex či ABC, přibírá do svého portfolia rodinný inzertní web Mimibazar.cz. Ten je na trhu od roku 2004, založil ho a vlastnil Bohdan Škoda. Web má komunitní charakter, proslul diskusemi svých uživatelek, čerstvých matek. „Mimibazar má před sebou další rozvoj s velkým mediálním zázemím,“ věří Škoda. Czech News Center vedené Libuší Šmuclerovou koupí pokračuje v provazování svých obsahových webů - v tomto případě Maminka.cz, Ženy.cz či Bleskproženy.cz - se službami.

„V Mimibazaru vidíme velký potenciál pro další online rozvoj, důležité jsou pro nás zejména neinzertní příjmy,“ dodává ředitel online Czech News Center Matěj Hušek. „Stránky se rychle staly nejoblíbenějším místem pro prodej dětských věcí,“ připomíná počátky Mimibazaru Filip Otruba z VGD Corporate Finance, která transakci pro prodávajícího zajišťovala.

Czech News Center patří pod akciovou společnost Czech Media Invest, kterou vlastní Daniel Křetínský (patří mu 50 %), Patrik Tkáč (40 %) a Roman Korbačka (10 %). Vedle Czech News Center je druhou odnoží CN Invest, která loni koupila část tištěných a online titulů Mladé fronty Františka Savova.