Křetínský může převzít část Mladé fronty

Antimonopolní úřad konečně schválil transakci mezi vydavatelstvími.

Daniel Křetínský a Patrik Tkáč. Foto: David Neff / Mafra / Profimedia.cz

Daniel Křetínský a Patrik Tkáč. Foto: David Neff / Mafra / Profimedia.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže prvostupňovým rozhodnutím z 10. května povolil spojení CN Invest a firmy Serafico Investment, do níž se vyčlenila část tiskových a webových titulů vydavatelství Mladá fronta. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě. CN Invest je sesterskou firmou Czech Media Invest, kterážto vlastní i Czech News Center. Vlastníky části Mladé fronty se tak stanou Daniel KřetínskýPatrik Tkáč. Serafico dosud přechodně vlastnil právník Petr Hrdlička, fyzicky se provoz odehrával v sídle Czech News Center.

„Vítáme rozhodnutí úřadu a jsme rádi, že se tak portfolio skupiny Czech Media Invest rozšíří o další webové i printové tituly,“ komentoval Daniel Častvaj z představenstva skupiny. Podle informací Médiáře se převzetí týká zhruba 200 lidí. Část z nich pracovně sídlí v Brně.

„Po zvážení všech okolností a analýze možných dopadů v důsledku horizontálního překrytí činnosti spojujících se soutěžitelů, důsledků toho, že spojující se soutěžitelé soutěží na řadě dílčích trhů v oblasti vydávání deníků a časopisů v tištěné i online podobě a oblasti prodeje inzertního prostoru v těchto denících a časopisech či v důsledku toho, že spojující se soutěžitelé vstupují na poptávkové straně trhu neadresné distribuce tisku, dospěl úřad k závěru, že posuzované spojení nevzbuzuje vážné obavy z podstatného narušení hospodářské soutěže na relevantních trzích, na nichž spojující se soutěžitelé působí,“ zní zdůvodnění doslova.