Czech News Center spouští web o gamingu Poggers

Vznikl další web pro mladé, má dodávat obsah i tradičnějším značkám mediálního domu.

Avatar šéfredaktora Michala Maliarova

Avatar šéfredaktora Michala Maliarova

Mediální dům Czech News Center rozjíždí nový brand Poggers. Ten zahrne obsahový web, sociální sítě a komunitní aktivity pro mladé nadšence do hraní počítačových a online her. Po předloni spuštěném webu FOMO jde o další internetový titul, kterým se Czech News Center snaží oslovit mladé generace. Kromě hráčského obsahu chtějí autoři přidávat i příbuzná témata z oblasti filmu, komiksů nebo technologií. 

„Na české scéně nám už celkem dlouho chyběl mladistvý gaming obsah. Klasické recenze her nebo konzolí jsme chtěli doplnit o víc aktuální témata, ať už jde třeba o mobilní gaming, VR gaming nebo propojení hraní a AI. Rozhodli jsme se tak vytvořit novou komunitu,“ popisuje šéfredaktor Poggers Michal Maliarov, který je na gamingové scéně známý hlavně jako spoluzakladatel herního portálu Zing.cz. Mezi další členy tvůrčího týmu nového webu patří Julian Tran, Branislav Kovačovic, Jonáš Mácha, Jan Starý, Ladislav Novák, Vojtěch MatušinskýJan Kotrba.

Cílové skupině autoři přizpůsobují formu, základem je pro ně videoobsah na sociálních sítích (Reels na Instagramu, TikTok, Shorts na YouTube, Twitch) či přímo na webu. Budují i komunitu na Discordu, aby příznivce zapojili do redakčního dění. „Poggers nemá být jen o jednostranné komunikaci, ale vtažení hráčů nebo fanoušků do hraní a interaktivním pohledu do zákulisí. Ať už formou přispívání jejich vlastním obsahem nebo třeba společného vylepšování herních dovedností, primárně za pomoci různých moderních analytických nebo AI nástrojů,“ doplňuje Maliarov.

Tým Poggers má fungovat jako centrum herního obsahu i pro komunikační kanály tradičnějších značek Czech News Center, jako jsou Blesk, Reflex, E15 nebo autoweby. „Cílem je pomoct s omlazením čtenářské báze těchto titulů. Partnerům dá příležitost oslovit i hůř zasažitelnou mladou generaci hráčů, kteří konzumují obsah už převážně skrze sociální sítě. Možností spolupráce chystáme mnoho, od klasických displej formátů přes produkci gaming videoobsahu nebo eventů až po různé kampaně na míru,“ uvádí Julian Tran, head of egaming Czech News Center.

Avatar Juliana Trana

Avatar Juliana Trana

Sdílejte