V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

CzechCrunch ustavil šéfredaktora, je jím Holzman

Ondřej Holzman

Ondřej Holzman

Novým šéfredaktorem CzechCrunch.cz, online magazínu o technologiích, byznysu a startupech, se stal Ondřej Holzman, který poslední rok působil jako šéfredaktor konkurenčního webu Tyinternety.cz a dřív osm let jako šéfredaktor webu zaměřeného na produkty Applu Jablíčkář.cz. Píše i pro tištěný Forbes Next. Pozice šéfredaktora vznikla po víc než čtyřech letech existence CzechCrunche, založeného podle zahraniční obdoby TechCrunch. Český magazín založili a provozují Michal Ptáček a Václav Bedřich, a to prostřednictvím firmy CzechCrunch, v níž Ptáček drží 51 % a Bedřich 49 %.

Ptáček, který dosud CzechCrunch vedl, se chce víc věnovat rozvoji a dalším projektům mediálního studia Spaces, které založil letos v květnu. Kromě CzechCrunche (vznikl v roce 2014) do něj patří zahraniční web zaměřený na kanceláře Officelovin‘ (založený 2015), na nějž architekti a designéři dávají své realizace a také inzerci, dál portál s nabídkou práce v oboru CzechCrunch Jobs (2017), Foodielovin’ (2018) a nejnověji český magazín AppleCrunch (2018). Celková měsíční návštěvnost zmíněných pěti webů dosahuje 580.000 návštěvníků (měřeno Google Analytics), z toho CzechCrunch má 380.000.

„Za poslední čtyři roky se nám podařilo CzechCrunch dostat takřka z garážového média mezi nejserióznější a nejčtenější webové magazíny svého druhu u nás. Nyní nadešel čas předat post šéfredaktora zkušenému profesionálovi, který pomůže CzechCrunch dál růst a rozšířit záběr byznysových témat. Mým úkolem bude věnovat se především strategickému rozvoji a spouštění dalších obsahových webů, například naší novince AppleCrunch, magazínu o Applu. Na CzechCrunch nyní budeme s kolegou Václavem dohlížet z o něco větší vzdálenosti, nicméně i nadále máme v plánu se na něm podílet také po obsahové části,“ komentuje Michal Ptáček.

Zmíněné Tyinternety.cz nyní jako šéfredaktor vede Peter Brejčák. Web vydává prostřednictvím firmy European Startup Publishing společnost Air Ventures, v jejímž čele stojí Václav Pavlečka a kterou od letošního léta z většiny ovládá skupina MiddleCap Group se sídlem v Lucembursku. Jejími partnery podle slovenského Trendu jsou Miroslav Výboh, Matúš Výboh, Matěj Majerčák, Roman Guniš a Michal Kviečinský.