V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Czechdesign místo Machalické vede Pařízková

Šéfredaktorkou portálu věnovanému designu Czechdesign bude od 7. prosince Veronika Pařízková. Střídá Radku Machalickou, které redakci vedla od roku 2012 a nyní odchází na mateřskou.

Veronika Pařízková

Veronika Pařízková

Radka Machalická

Radka Machalická

Pařízková, absolventka Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, pět let pracovala jako PR manažerka a mluvčí Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, poslední dva roky se starala o designovou sekci galerie Kvalitář. V nové pozici se chce soustředit na kritické analýzy, mapování aktuální situace ve světě designu a jeho šance a možnosti v současném světě.

Web Czechdesign vznikl v roce 2003 jako platforma pro milovníky a fanoušky moderního designu. Nyní ho navštěvuje kolem 80.000 lidí měsíčně. Provozuje ho stejnojmenná odborná organizace.