Národní federace hudebního průmyslu rozeslala v podobě PDF první číslo čtvrtletníku Svět vinylů, pro první kvartál 2018. Jde o přehled novinek, redakci vede Josef Vlček. „Vzhledem k rostoucí oblibě tohoto specifického formátu jsme přistoupili k této formě jeho propagace,“ vzkazují gramofirmy.

Czechdesign místo Machalické vede Pařízková

Šéfredaktorkou portálu věnovanému designu Czechdesign bude od 7. prosince Veronika Pařízková. Střídá Radku Machalickou, které redakci vedla od roku 2012 a nyní odchází na mateřskou.

Veronika Pařízková

Veronika Pařízková

Radka Machalická

Radka Machalická

Pařízková, absolventka Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, pět let pracovala jako PR manažerka a mluvčí Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, poslední dva roky se starala o designovou sekci galerie Kvalitář. V nové pozici se chce soustředit na kritické analýzy, mapování aktuální situace ve světě designu a jeho šance a možnosti v současném světě.

Web Czechdesign vznikl v roce 2003 jako platforma pro milovníky a fanoušky moderního designu. Nyní ho navštěvuje kolem 80.000 lidí měsíčně. Provozuje ho stejnojmenná odborná organizace.