Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Czechdesign místo Machalické vede Pařízková

Šéfredaktorkou portálu věnovanému designu Czechdesign bude od 7. prosince Veronika Pařízková. Střídá Radku Machalickou, které redakci vedla od roku 2012 a nyní odchází na mateřskou.

Veronika Pařízková

Veronika Pařízková

Radka Machalická

Radka Machalická

Pařízková, absolventka Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, pět let pracovala jako PR manažerka a mluvčí Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, poslední dva roky se starala o designovou sekci galerie Kvalitář. V nové pozici se chce soustředit na kritické analýzy, mapování aktuální situace ve světě designu a jeho šance a možnosti v současném světě.

Web Czechdesign vznikl v roce 2003 jako platforma pro milovníky a fanoušky moderního designu. Nyní ho navštěvuje kolem 80.000 lidí měsíčně. Provozuje ho stejnojmenná odborná organizace.