Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

CzechTourism zadal Karla IV. agentuře Fragile

Centrála cestovního ruchu pověřila správou kampaní k výročí Karla IV. Fragile Media.

Daniel Kafka po sedmi letech vpustil do své firmy spolumajitele

Daniel Kafka

Další tendr České centrály cestovního ruchu CzechTourism, příspěvkové organizace Ministerstva pro místní rozvoj, vyhrála digitální agentura Fragile Media ze skupiny Etnetera Group. Czechtourism ji pověřil správou kampaní k 700. výročí narození císaře Karla IV. v době od září 2016 do prosince 2016. Rozpočet této zakázky činí 3,2 milionu Kč.

Úkolem agentury je posílit a rozvinout současnou komunikaci CzechTourism na sociálních sítích a zároveň zvýšit povědomí o turistické nabídce Česka prostřednictvím sociálních médií na zahraničních trzích (Německo, Rusko, Francie, Polsko a Benelux). Fragile Media vytváří a zpracovává podle svých zástupců veškeré vstupy kampaně a na starost má i monitoring, optimalizaci a reporting jednotlivých kampaní.

„Běžně se veřejných zakázek neúčastníme, ale tento projekt nás zaujal svou mezinárodní působností, komplexností, propojením obsahu pro sociální sítě s influencery a správou kampaní na Facebooku,“ tvrdí ředitel agentury Daniel Kafka.

CzechTourism zadal v poslední době více veřejných zakázek. Komunikaci na španělském trhu, kde bude v následujících měsících probíhat kampaň na podporu zvýšení povědomí o turistické nabídce Česka, svěřil agentuře Havas Worldwide Prague, PR aktivity spojené s oslavami 700. výročí narození Karla IV. pro něj zajišťuje Rubikon PR, a navíc začal hledat tvůrce a realizátora expozice pro 17 domácích i zahraničních výstav.