Dalibor Balšínek: Internet je médium plebsu

„Internet je médium plebsu,“ prohlásil dnes na konferenci v Praze výkonný ředitel LN Dalibor Balšínek. V podstatě jediným problémem vydavatelů novin je nyní to, „jak zkasírovat lidi, kteří nám utekli do elektronických médií“

Výkonný ředitel Lidových novin a člen představenstva mediální skupiny MAFRA Dalibor Balšínek míní, že v podstatě jediným problémem vydavatelů novin je nyní to, „jak zkasírovat lidi, kteří nám utekli do elektronických médií“. Vyřešit se to podle něj má mikroplatbami během následujících pár let.

Jak řekl dnes na konferenci v pražském Slovanském domě, novinových titulů možná ubude, možná budou vycházet tenčí, ale přežijí a dál budou na papíře. A budou je kupovat elity. Ostatním bude zřejmě stačit konzumovat zprávy elektronicky. „Internet je médium plebsu,“ doplnil svou úvahu Balšínek.

Papírové a internetové verze novin existující vedle sebe nejsou podle výkonného ředitele LN problém, jde, jak řekl, o komplementární činnosti redakcí vyrábět na jednom místě obsah pro dvě formy.