Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Dallas opakuje příběh turecké Šeherezády: Nova jej odsouvá do nedělního podvečera

Nové díly amerického seriálu Čechy v hlavním vysílacím čase příliš nezaujaly, stejně jako turecká telenovela v zimě 2011.

Stejně jako před dvěma lety turecká telenovela Tisíc a jedna noc nemá letos v lednu dostatečně velké publikum pokračování amerického cyklu Dallas, a televize Nova jej tudíž stahuje z hlavního vysílacího času a odsouvá do víkendového odpoledne. Od čtvrtka 3. ledna se Dallas vysílal v úterý a ve čtvrtek od 20. hodin, od 20. ledna to bude jen v neděli od 17.50.

„Průměrně se na dosud odvysílané epizody dívalo 857 tisíc diváků, podíl na sledovanosti v klíčové cílové skupině Novy diváků 15 až 54 let nedosáhl uspokojivé úrovně,“ přiznala stanice. Počínaje zítřkem tak v úterý na televizi Nova od 20.20 do startu jarní sezóny Ordinace v růžové zahradě 2 poběží filmy, ve čtvrtek pak repríza seriálu Novy Kriminálka Anděl, jejíž opakování už plní lednové pondělní večery.

Tureckou Šeherezádu předloni vedení Novy plánovalo nasazovat mnohem intenzivněji než letos Dallas (měla běžet denně v hlavním vysílacím čase, a to po celý rok, už první týden ale ukázal, že měla příliš staré publikum, a ideální se ukázala pro podvečer, kam ji Nova odsunula), nicméně v lednu 2013 měl být Dallas pro Novu stěžejním programem. Kromě dvou pozic v hlavním vysílacím čase v průběhu týdne – zpočátku dvěma epizodami za sebou – nasazovala i reprízy do méně frekventovaných časů.