Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Další aplikace od ČEZ ukazuje, jak funguje distribuce elektřiny

Apka zobrazuje interaktivní 3D modely, na kterých vysvětluje funkce sítě, i vzdělávací hry

Šestá aplikace ČEZ zobrazuje interaktivní 3D modely, na kterých vysvětluje funkce sítě, i vzdělávací hry

Nový trojrozměrný model vzdělávacího portálu ČEZ Svět energie provede uživatele celým systémem distribuční soustavy elektřiny, od výroby až ke spotřebiteli. Po modelech jaderné, uhelné a vodní elektrárny, chytrého města budoucnosti a obnovitelných zdrojů je tak Distribuce energie 3D šestou aplikací, která má pomoci porozumět zdrojům energie, a to zejména dětem.

V aplikaci se uživatelé dozví to podstatné o vedeních a napěťových úrovních distribuce, k čemu slouží velké výkonové transformátory v rozvodnách, jak se říká některým typům stožárů, nebo proč je jich v krajině tolik. Klíčové prvky distribuční soustavy si pak mohou prohlédnout z perspektivy letícího dronu, nebo si zobrazit detaily jejich vnitřního vybavení. 

Součástí apky jsou také kvízy, fotografie a hra, ve které musí hráči projektovat vlastní distribuční síť, zapojit všechna odběrná místa na hracím plánu na správnou napěťovou úroveň a přitom dodržet rozpočet. Model distribuční sítě v aplikaci funguje offline a je k dispozi zdarma pro Android i iOS.