Další čtvrť Prahy k informování občanů využije Mobilní rozhlas

Praha 7 využije Mobilní rozhlas i pro minireferenda a veřejné průzkumy

Praha 7 využije Mobilní rozhlas i pro minireferenda a veřejné průzkumy

Mobilní rozhlas od brněnské firmy Neogenia se rozšiřuje po Praze. Po městských částech Praha 5, Praha 10 a Praha 15 začíná fungovat i na Praze 7. Ta si od nového systému slibuje rychlejší, efektivnější a bezpečnější informování obyvatel a jejich vyšší zapojování do dění v jednotlivých čtvrtích. Systém chce využívat v době krizových událostí, ale také k oslovování konkrétních skupin obyvatel včetně cílení na nerezidenty.

Mobilní rozhlas umožňuje kontaktovat vybrané skupiny obyvatel městské části pomocí kombinace několika kanálů. Kromě SMS zpráv umožňuje rozesílat také mailingy, hromadné hlasové zprávy, či vytvářet ankety nebo participační projekty. Zprávy také umožňuje rozesílat do celonárodní participační aplikace Zlepšeme Česko, která zároveň slouží k zasílání zpětné vazby a podnětů městské části a jejím institucím. 

Praha 7 jej využije také pro občanskou participaci ve formě minireferend, dotazníků nebo participačních rozpočtů. „Prahu 7 považuji za skvělý důkaz, že se dlouhodobá investice do vztahů a dialogu s občany vyplácí a prokazatelně zvyšuje kvalitu života obyvatel,“ říká Ondřej Švrček, autor Mobilního rozhlasu. Do systému je nyní zapojeno skoro čtvrt milionu občanů.