V Mnichově Hradišti vzniká další Vendo Park, hned vedle Penny

Vendo Park v Mnichově Hradišti. Foto: Petr Bedrna, Deco Group

Vendo Park v Mnichově Hradišti. Foto: Petr Bedrna, Deco Group

Pod značkou Vendo Park staví developerská společnost Trei Real Estate v Mnichově Hradišti svůj už šestý retail park v Česku. Celkové investiční náklady činí 2,6 milionu eur (zhruba 66 milionů Kč) a dokončení je naplánováno na druhé čtvrtletí 2020. Celková nová nájemní plocha 1.800 metrů čtverečních má už své budoucí provozovatele. Prodejny zde otevřou prodejce elektroniky Planeo, DM drogerie, chovatelské potřeby Super Zoo a prodejce oblečení a dalšího textilu Pepco. Retail park vzniká v těsné blízkosti Penny, budovy, který rovněž patří do aktiv Trei.

„Vedle Polska pro nás Česko představuje druhý nejdůležitější trh při budování portfolia retailových nemovitostí ve střední a východní Evropě. Typ nemovitosti Vendo Park se ukazuje jako trvale udržitelný. To se projevuje mimo jiné tím, že jsme už na začátku výstavby podepsali nájemní smlouvy na 100 % plochy. S výstavbou v Mnichově Hradišti uděláme další krok k našemu cíli, jímž je celkem zhruba 50 retail parků v Polsku, v Česku a na Slovensku,“ říká Pepijn Morshuis, šéf společnosti Trei Real Estate. Aktuálně je tedy firma zhruba v půlce svého rozvoje, protože vedle šestice českých parku provozuje dalších celkem 23 parků v Polsku a na Slovensku.

Na trhu provozování retailových ploch zároveň nyní dojde k jiné důležité události. CPI Property Group, největší vlastník obchodních ploch v Česku převezme od externích správců všech svých 15 obchodních center do interní správy. Okamžikem, kdy se tak stane, bude právě začátek nadcházejícího roku, celý proces pak bude dokončen v roce 2021. Proces se dotkne obchodních center jako Quadrio Praha, Zlatý Anděl Praha, Igy České Budějovice, Olympia Plzeň a Teplice, Futurum Hradec Králové a Kolín nebo Královo pole v Brně.

Hlavním novým projektem letoška bylo otevření pražského obchodního centra Stromovka minulý měsíc, stěžejní událostí příštího roku pak bude zprovoznění rovněž pražského obchodního a kancelářského centra Václavské náměstí 47, tedy takzvaného Květinového domu, respektive The Flow Building, s prodejní plochou 7.000 metrů čtverečních, kde se hlavním nájemcem stane Primark s plochou 4.700 metrů čtverečních.