Dámejídlo.cz má v Praze konkurenci, Wolt i Uber Eats slibují rozvoz kolem půl hodiny

Uber Eats je již druhá rozvážková služba, která spustila v Praze tento rok provoz. První je konkurenční firma Wolt.

Uber Eats je druhá rozvážka, která letos spustila v Praze provoz. První je finský Wolt

Rozvozová firma Dámejídlo.cz se dočkala další konkurence. V červnu se na českém trhu objevila finský Wolt, který chce tuzemského rivala překonat především ve výběru restaurací a době doručení do 35 minut. Wolt nabízí také možnost vyzvednutí jídla přímo v restauraci, nebo jeho konzumaci na místě bez čekání. Cena za rozvoz začíná na 49 Kč. „Praha je pro expanzi Woltu dalším logickým krokem. Progresivní a ctižádostiví lidé, ale také neskutečně různorodá a rychle rostoucí food scéna,“ říká Marianne Vikkula, ředitelka expanze Woltu.

Wolt v současnosti dováží ze zhruba 50 restaurací

Wolt v současnosti dováží ze zhruba 50 restaurací

Aplikace graficky znázorňuje čas, který zbývá do předání objednávky

Aplikace graficky znázorňuje čas, který zbývá do předání objednávky

Pilotní provoz má však nyní za sebou i další konkurent, a to americký Uber Eats, který - podobně jako Wolt - slibuje rychlejší a kvalitnější služby. Doručovací doba má být kolem 30 minut. Zatímco ve zkušebním týdnu rozvážel Uber Eats jen do osmi pražských částí, dnes už funguje na celém území Prahy. Firma se však zatím potýká s nedostatkem doručovatelů, i proto službu nabízí stávajícím řidičům Uberu jako možnost přivýdělku.

Samotná aplikace pak funguje podobně jako Dáme jídlo. Na hlavní stránce se nachází kompletní přehled restaurací, ze kterých lze objednávat (zatím jich je přibližně 30 a firma dojednává další spolupráce). Nabídku lze třídit podle rychlosti doručení, oblíbenosti, ceny, nebo dietních požadavků, nechybí ani možnost filtrovat restaurace podle typu nabídky. Součástí aplikace je i možnost oddělené sekci sledovat své současné i minulé objednávky. Platba pak probíhá přes platební kartu připojenou k aplikaci. Uber Eats je k dispozici na Android a iOS.

Na hlavním panelu se nachází kompletní nabídka restaurací. Těch je nyní přibližně 30.

Na hlavním panelu se nachází kompletní nabídka restaurací. Těch je nyní přibližně 30

Nabídku je možné filtrovat podle typu kuchyně.

Nabídku je možné filtrovat podle typu kuchyně