Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

Dámejídlo.cz povede Matějů ze Staropramenu

Předchůdce Jana Matějů Lukáš Uhl postupuje do nadnárodní struktury vlastníka firmy.

Jan Matějů

Jan Matějů

Novým výkonným ředitelem dovážkové služby Dámejídlo.cz bude od ledna Jan Matějů. Nahrazuje Lukáše Uhla, který povýší do managementu globálního majitele firmy Delivery Hero, dohlížet tam bude na logistiku. Matějů přichází z Pivovarů Staropramen z pozice ředitele oddělení commercial excellence, kde zodpovídal za sjednocení a rozvoj veškerých komerčních aktivit firmy napříč obchodními kanály. Naposledy prezentoval projekt sportovního kina v hospodách. Předtím pracoval jako marketingový manažer značky O2 operátora Telefónica.

Dámejídlo.cz uvádí, že letos vyřídilo 1,9 milionu objednávek, oproti 1,2 milionu v roce 2014. Rozvoz je dostupný ve 150 městech a obcích Česka, dováží z 2.000 restaurací. Firma letos pohltila konkurenční Jídloteď.cz. Obě české služby letos koupila německá Delivery Hero a v Česku tak, jak tvrdí, pokrývá 80 % trhu.