Daniel Dočekal: Sociální sítě umírají, zato AI je opravdu velká věc!

Petr Laštovka zpovídá digilidi –⁠ lidi, kteří udělali český internet českým internetem.

Jestliže jsou DigilidiLaštovkou na drátě kronikou tvůrců českých internetů, pak do ní musí patřit i samotný kronikář. Tím bezpochyby je Daniel Dočekal. Říká si Medvídek Pú, protože jej tak nazývala jedna z přítelkyň, ale i Bradbury, protože má rád sci-fi. „Jsem internetová polobrita, protože odmítám být celá brita,“ vysvětluje Dan v povídání, které má v plnotučné verzi skoro hodinu a půl. Za tu dobu uslyšíte, jak to mají sociální média spočítané, protože chlapci z Kalifornie touží po velkých penězích. Daniel by se nejradši vrátil k moři, protože tam mu bylo nejlíp. Největší budoucnost ale tenhle kronikář věští umělé inteligenci. A my si teda počkáme, jestli měl pravdu, jako vždycky.

Digilidi s Laštovkou na drátě

Petr Laštovka zažil vzestupy i pády českého internetu. Za některé byl dokonce osobně zodpovědný. Miloš Čermák o něm říká, že to byl expert na „digitál“, a on teda asi jo, před dvaceti lety. Byl to Laštovka, kdo na začátku století přesvědčil tehdejší analogovou televizi Prima, aby měla svůj digitální otisk, a nejenže klepal na základní kámen, ale i následně stavěl portál iPrima.cz. Byl to Laštovka, kdo se stal kinder-manažerem nejprve ve společnosti Eurotel Praha, ze které vznikla Telefónica O2, když tam měl na starosti třeba weby pro mladé, nebo marketingovou komunikaci dalších projektů. Byl to Laštovka, kdo se z klientské strany stal agenturníkem, aby hnízdil v největších síťovkách, jako je Havas a Ogilvy, ale taky držel prst na tepu strategie komunikace klientů nejstarší české agentury Comtech Can. Digitálem je nevyléčitelně nakažený, říká o sobě ten Laštovka.

Několik let předsedal digitálním agenturám při Asociaci komunikačních agentur a spolu s šéfredaktorem Médiáře Ondřejem Austem pořádal pravidelná osobní setkávání v pražské kavárně kina Ponrepo.

A aby to nebylo diváctvu líto, rozhodl se setkávání s lidmi od „digitálu“ přesunout před kameru, kde vzniká kronika takzvaných digilidí. Lidí, kteří udělali český internet českým internetem. Petr Laštovka vás zve k sobě na drát!

Plnotučné epizody jsou pro předplatitele na herohero.co/lastovkanadrate. Tady vždy v sobotu najdete kratší verze, které za to taky stojí.

Sdílejte