Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Daniel Grunt nastoupil do Sanomy jako šéf internetu

Jedním z jeho hlavním úkolů zvýšit návštěvnost obsahových webů Sanomy, potažmo výnosů z inzerce.

Po roce pracovního volna se Daniel Grunt vrací do oboru, z něhož loni na jaře odešel. Bývalý ředitel internetových služeb televize Nova Grunt je od dubna šéfem internetového oddělení časopisového vydavatelství Sanoma Media Praha. Řekl to dnes v neformálním hovoru s redaktory E15 a Médiáře.

Doplnil, že v rámci většího důrazu, který Sanoma podobně jako ostatní mediální domy klade na internetové aktivity, bude jedním z jeho hlavním úkolů zvýšit návštěvnost obsahových webů Sanomy, potažmo výnosů z inzerce.

Sanoma je s 2,1 miliony návštěvníků měsíčně třetí v návštěvnosti mezi klasickými mediálními domy, ze společnostmi MAFRA (mj. iDnes.cz) a CET 21 (Nova).

Čerstvý šéf české pobočky finské Sanomy Josef Havelka v něm získává zkušeného internetového manažera.

Grunt působil od ledna 2008 do března 2010 jako ředitel sekce internetu a ostatních interaktivních služeb televize Nova. V letech 2006 až 2007 byl manažerem české pobočky Nokie, předtím od roku 2002 marketingový a produktový šéf Centrum.cz.

David Beška, ředitel rozvoje digitálního byznysu Sanomy (a bloger), má působit v rámci Gruntova týmu.