Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Daniela Písařovicová bude uvádět Události, Jolana Voldánová ve zprávách po 18 letech končí

Daniela Písařovicová dostala v roce 2010 cenu divácké popularity TýTý v kategorii Objev roku. Jolana Voldánová se v letech 1998, 2005, 2006 a 2010 umístila na prvním místě v kategorii Osobnost televizního zpravodajství.

Daniela Písařovicová dostala v roce 2010 cenu divácké popularity TýTý v kategorii Objev roku. Jolana Voldánová se v letech 1998, 2005, 2006 a 2010 umístila na prvním místě v kategorii Osobnost televizního zpravodajství. Foto: Marek Navrátil/iDnes.cz/Profimedia.cz

V neděli naposledy moderovala hlavní zpravodajskou relaci České televize Události Jolana Voldánová. V hlavních zprávách dělala 18 let, ve zpravodajství byla víc než 20 let. Teď se chce „posunout dál“. „Nejprve si ale po osmnácti letech dopřeju volné léto se svými dětmi a rodinou. Potom bych chtěla začít pracovat na novém formátu pro Českou televizi,“ uvedla.

Trio moderátorů Událostí – Marcelu Augustovou, Anetu Savarovou a Jakuba Železného – doplní místo Voldánové Daniela Písařovicová, která s ČT spolupracuje od roku 2004. Teď moderuje Studio ČT24, Interview ČT24 a mimořádná kontinuální vysílání.

Voldánová pracovala v televizi jako redaktorka, reportérka, parlamentní zpravodajka. Nejdřív působila v Denních zprávách a Večerníku, později moderovala komentovanou „21“, od roku 1995 moderuje Události a Události Plus a stává se jednou z hlavních tváří veřejnoprávního zpravodajství.