V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Datart se s novým ředitelem Balíkem spojil s HP Tronic, podíl získal i fond Genesis

Přední prodejce elektra Datart se k 25. říjnu propojil se skupinou HP Tronic, provozovatelem sítě prodejen Euronics a majitelem e-shopů Kasa.cz a Hej.sk. Nově vzniklé uskupení bude na maloobchodním trhu reprezentovat obě dosud samostatně fungující společnosti. Vznikající strukturu kapitálově posílil fond Genesis, který zde získal významný minoritní podíl.

Předsedou představenstva nového uskupení se stal Daniel Večeřa, generální ředitel skupiny HP Tronic. Současně dochází také k personální změně ve vedení Datartu. Své působení ukončuje ředitel a spoluzakladatel firmy Pavel Bádal, nově jmenovaným výkonným ředitelem se stal Tomáš Balík, dosavadní ředitel nákupu.

Tomáš Balík

Tomáš Balík

Balík pracuje pro Datart už deset let, před nákupem se věnoval prodeji i péči o firemní zákazníky. Jeho hlavním úkolem v pozici výkonného ředitele je pokračovat v osvědčené strategii Datartu, dosáhnout plánovaných výsledků společnosti a úspěšně jí provést celým procesem integrace se skupinou HP Tronic. Před nástupem do Datartu dělal Balík v marketingu Philips Morris. Na post ředitele nákupu nastoupil po Balíkovi Milan Brabec, který má mnoholeté zkušenosti z nákupu a prodeje v několika retailových firmách. Brabec je v Datartu během své kariéry už podruhé, začínal zde už v roce 1993, potom ale pracoval pro Carrefour ČR, Tesco ČR a Tesco CE v Londýně, nakonec se ale vrátil zpět.

Milan Brabec

Milan Brabec

„Nyní představujeme na českém a slovenském trhu subjekt s tržbami vyššími než 15 miliard korun ročně, disponující sítí více než 130 specializovaných elektroprodejen, které každý rok navštíví na 22 milionů zákazníků. Naším cílem je dosáhnout až 20 % tržního podílu na českém a slovenském trhu,“ uvádí k transakci Večeřa. „Proces integrace obou společností bude dále postupovat podle plánu, který dokončíme na začátku příštího roku, tedy po vánoční sezóně, která je klíčovým hospodářským obdobím obou společností,“ doplňuje generální ředitel HP Tronic.