Datart má novou městskou prodejnu, na Vinohradské v Praze

Nová prodejna Datartu na Vinohradech

Nová prodejna Datartu na Vinohradech

Nová prodejna Datartu na Vinohradech

Nová prodejna Datartu na Vinohradech

Interiér nové prodejny Datartu

Interiér nové prodejny Datartu

Interiér nové prodejny Datartu

Interiér nové prodejny Datartu

Interiér nové prodejny Datartu

Interiér nové prodejny Datartu

Prodejce elektroniky Datart otevřel na konci minulého týdne další ze série malých městských prodejen, tentokrát v ulici Vinohradská v Praze. Prodejna ve Vinohradské ulici je otevřená sedm dní v týdnu a funguje i jako expresní výdejna e-shopu, kvůli čemuž Datart prodejnu zaváží pětkrát denně každý den v týdnu. Jako první z prodejen má nová městská pobočka na Vinohradech bankomat. Servis a poradenství zajišťuje pět zaměstnanců. Tento týden otevře Datart další malou pražskou prodejnu v Moskevské ulici, před dokončením jsou prodejny v Praze u Strossmayerova náměstí, která otevře v březnu a prodejna v Prešově.

V prodejně Datart nabízí malé kuchyňské spotřebiče, produkty péče o tělo, mobilní telefony, tablety, veškeré příslušenství, tak i nejžádanější zástupce velkých spotřebičů a TV. „V prodejně vystavujeme 1.800 položek zboží vybraného přímo pro tuto prodejnu, konkrétní složení budeme průběžně upravovat podle zájmu zákazníků. Nejvíce jsou zde zastoupeny malé spotřebiče, mobilní telefony a příslušenství, které běžně používáme jak v domácnostech, tak v kancelářích. Pokud si zákazníci objednají zboží, které nemáme přímo v prodejně, tak jim ho do tří hodin přivezeme zdarma do prodejny,“ uvedl Patrik Tégl, oblastní manažer prodeje v Datartu. Objednat zboží si mohou zákazníci přímo v prodejně na takzvaném e-kiosku, tedy interaktivní obrazovce připojené na e-shop Datartu.

„V otevírání nových a přestavbě stávajících prodejen pokračujeme i nadále, jak malých městských, tak velkých prodejen. V oblasti expanze máme několik projektů v nejrůznějších stádiích rozpracovanosti. Například prodejnu v pražských Letňanech a v Plzni na Borských polích rekonstruujeme kompletně, navíc v obou prodejnách otevřeme i Datart kuchyňská studia. Zrekonstruujeme i bratislavskou prodejnu v OC Avion a budějovickou prodejnu v OC Mercury,“ uvedla Iva Pavlousková, tisková mluvčí sítě Datart. 

Prodejna měří 110 metrů čtverečních, zapadá tak do strategie Datartu, která se přizpůsobila zavedené legislativě. Ta určuje, že v zákonem stanovené svátky musí mít obchodníci s plochou nad 200 metrů čtverečních zavřeno. Klasické prodejny Datartu spadají spíše do kategorie 200 metrů čtverečních a větší. Koncept malých městských prodejen, které jsou umístěné na frekventovaných místech v centrech měst, rozjel Datart loni v květnu, kdy otevřel první prodejnu tohoto typu v pražské Francouzské ulici.