V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Datart otvírá další menší městskou prodejnu, v Nymburku

Vizualizace nového Datartu v Nymburku

Vizualizace nového Datartu v Nymburku

Český prodejce elektra Datart otevře v pátek 30. června prodejnu v Nymburku v Palackého ulici. Prodejna bude stylizována do nového, městského formátu, který Datart spustil na začátku letošního května v Praze. Cílem nového formátu je přesunout se do center měst, ale také vyhnout se povinnosti zavřít prodejny o velikosti nad 200 metrů čtverečních ve státní svátek. „Každý zavřený den pro nás znamená ztrátu v řádu desítek milionů korun, i když dochází k nárůstu objednávek v e-shopu,“ sdělila v květnu Retailku Iva Pavlousková, tisková mluvčí Datartu. Do dvou let chce mít Datart v Česku celkem 20 takových prodejen. 

Přestavba prodejny v centru Nymburku o velikosti necelých 100 metrů čtverečních trvala zhruba měsíc. Otevřeno bude mít všechny pracovní dny a soboty dopoledne. „Pro Nymburk jsme se rozhodli na základě vysokého zájmu zákazníků, kteří si u nás objednávají zboží. Do této oblasti také často vozíme velké spotřebiče.  Přímo v prodejně budeme mít vystaveno to nejzajímavější z celé naší nabídky elektro spotřebičů a příslušenství. Pokud si zákazníci objednají zboží, které nemáme přímo v prodejně, tak jim ho do druhého dne zdarma přivezeme,“ vysvětlila Pavlousková.

Koncept malých prodejen obsluhuje zhruba pět zaměstnanců, jejich otevření vždy doprovází speciální slevové akce a tematický prodej, v případě nymburské pobočky to bude české pečivo z místní pekárny a káva od baristy. 

Datart loni utržil 5,1 miliardy Kč, zisk měl 27,4 milionu Kč. V letošním roce chystá spojení se zlínskou firmou HP Tronic, která vlastní síť prodejen elektra Euronics, e-shop Kasa.cz a slovenský Hej.sk. Pokud transakci schválí Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a Protimonopolný úrad Slovenskej republiky, vznikne na českém trhu subjekt s tržbami nad 15 miliard Kč, který chce na trhu podle Daniela Večeři, generálního ředitele skupiny HP Tronic, držet podíl 20 %.