Datart přestavěl svou největší prodejnu, poprvé přidal kávový koutek

Nově zrekonstruovaná letňanská pobočka

Nově zrekonstruovaná letňanská pobočka

Nová café plaza v Datartu

Nový způsob vystavování televizí

Nový způsob vystavování televizí

Nové kuchyňské studio v Datartu

Nové kuchyňské studio v Datartu

Elektronické cenovky jsou součástí renovace

Elektronické cenovky jsou součástí renovace

Prodejce elektroniky Datart zmodernizoval svou největší prodejnu v Česku, v pražském Obchodním centru Letňany. Poprvé do ni umístil takzvané café plaza, tedy koutek, kde se koncentruje prodej příslušenství na výrobu kávy. V prodejně také Datart otevřel sedmé kuchyňské studio v Česku. Pobočka je zrekonstruovaná do konceptu „21. století“, který Datart aplikuje už od roku 2015. Letňanská prodejna měří 1.500 metrů čtverečních a otevřená je denně od 10 do 21 hodin. Slouží zároveň jako výdejna e-shopu.

Nová Café plaza v Datartu

Nová Café plaza v Datartu

Součástí rekonstrukce je použití dřevěných materiálů, vylepšení orientaci pomocí barev, přidání elektronických cenovek a vytvoření prostorů na odpočinek. „V této prodejně ukazujeme televizory úplně jiným způsobem, než jsou u nás zákazníci zvyklí. Poprvé jsme zde použili také světelné stolky na vystavení produktů péče o vlasy. Barevné prvky na sloupech, regálech a zdech působí svěžím dojmem,“ věří Patrik Tégl, oblastní manažer prodeje sítě Datartu. 

„Café plaza je úplnou novinkou v našich prodejnách. Jedná se o koutek věnovaný všemu, co souvisí s přípravou kávy. Návštěvníci se zde mohou zastavit a nechat si připravit od našich baristů kávu, kterou si pak v klidu vychutnají u připravených stolků. Kávu připravujeme na profesionálním pákovém kávovaru a nabízíme ji zdarma, službu chápeme jako součást péče o zákazníky,“ uvedl Tégl.

Kromě rekonstrukce velkých poboček začal loni Datart rovněž stavět menší, městské prodejny. Zatím poslední, celkem pátou, otevřel začátkem dubna v pražských Holešovicích. Malé prodejny mají zpravidla do 100 metrů čtverečních plochy, Datart si jejich otvíráním zajistil, že nemusí kompletně zavírat ve státní svátky, jak od loňska nařizuje zákon prodejnám nad 200 metrů čtverečních. Během letoška je v plánu otevřít až tři takové prodejny.