Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Datart prodává drobnou elektroniku ve vlacích Českých drah

Prodejce elektroniky Datart začal spolupracovat se státními Českými drahami a nově prodává na palubách vlaků Pendolino a Railjet drobná elektronická zařízení - sluchátka, powerbanky, digitální kamery a nabíječky. Koupit je možné v jídelních vozech, respektive v nabídce palubního servisu ČD Restaurant. Za produkty mohou cestující platit jak hotově, tak všemi druhy platebních karet. „Ceny produktů zůstávají stejné jako v našich kamenných prodejnách a eshopu,“ tvrdí Iva Pavlousková, tisková mluvčí Datartu.

Největší zájem je podle Pavlouskové o sluchátka, na celkovém podílu prodejů ve vlacích se podílejí dvěma třetinami. „Spolupráci s Českými drahami jsme zahájili v polovině února. Největší zájem ze strany cestujících je o sluchátka. Po určité době vždy nabídku zrevidujeme, abychom mohli cestujícím nabízet takové výrobky, které skutečně využijí,“ přibližuje mluvčí Datartu.

Nové prodejní automaty Alzy

Nové prodejní automaty Alzy

Drobnou elektroniku jinde než v prodejnách distribuuje také největší český e-shop Alza.cz, od dubna testuje prodejní automaty. První umístil do nákupního centra Eden v pražských Vršovicích. Kromě elektroniky se v něm prodává třeba i drogistické zboží. „Projekt cílí na možnost prodeje na strategických místech, kde není možné umístit prodejnu ani výdejní automat AlzaBox. Pokud se prodejní automat osvědčí, nachystáme další vylepšení,“ uvedl Jan Moudřík, ředitel expanze, facility a showroom managementu Alzy.