DDB For The Win se zaměří na gaming a esport

Globální agenturu zaměřenou na hry v digitální formě spustila síť DDB Worldwide z Prahy.

Českou pobočku agentury DDB řídí Darko Silajdžić

Českou pobočku agentury DDB řídí Darko Silajdžić

Agenturní síť DDB Worldwide spustila globální síťovou agenturu zaměřenou na esports a gaming, nazvanou DDB For The Win, zkráceně DDB FTW. Agentura má centrálu v Praze a jako šéf a global esports & gaming lead ji vede Darko Silajdžić, který zároveň vede lokální agenturu DDB Prague. Celý tým pak tvoří lidé z agentur DDB v Amsterdamu, Düsseldorfu, Chicagu, Paříži a Hongkongu, vášniví hráči, kteří se zaměřují na tvorbu strategií, kreativu, business design, inovace a technologie.

„V měnícím se světě, kde dominují zprávy o pandemii a nutnosti sociálního odstupu, pozorujeme zrychlení globálních trendů ve všech oblastech,“ uvádí Silajdžić. „Žádný jiný trend nemá takovou sílu a potenciál jako hraní her a esports. Jako hráč si dobře uvědomuji, že místa, kde se lidé setkávají, se přesouvají z fyzických lokalit na platformy, jako je Fortnite.“

DDB FTW bude stávajícím i novým klientům poskytovat globální i regionální řešení pro esports a gaming. Agentura zároveň ohlásila globální partnerství s ESL GamingDreamHack, největšími světovými značkami ve světě esportu a herní kultury.

„Tato oblast není jen o hraní her jako Candy Crush nebo stříleček. Je to hnutí, které s sebou přináší vlastní hudbu, módu a jazyk. V této těžké době představují herní platformy pro lidi společenský záchranný kruh. A my předpokládáme, že tento trend přetrvá ve světě i poté, co pandemie covidu-19 skončí,“ doplňuje Glen Lomas, prezident DDB pro region EMEA.

DDB není jediná agentura působící v Česku, která spustila svou herní divizi. Letos ji jako novinku ohlásila také nadnárodní síť McCann.