Česká mutace otevřené online encyklopedie Wikipedia je dnes vypnutá na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Nově pojatá ochrana práv se nemá dotknout přímo Wikipedie, podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, z nichž čerpají. Kampaň jede i Uložto.

Debaras Pro ukazuje nabídky práce pro kuchaře a číšníky

Aplikace Debaras Pro navazuje na stejnojmenný web firmy Debaras, který propojuje kuchaře a číšníky s nabídkami práce. Kromě toho, že personálu v gastronomii zprostředkovává nabídky na práci, také nabízí hodnocení, které zmíněným profesím zvyšuje mzdu.

U každé z tisíců nabídek práce mohou uchazeči zjistit všechny potřebné informace, jako je typ pracovního úvazku, zda se jedná o jednorázovou, nebo pravidelnou nabídku, místo, datum konání i dress code. Zodpovědným brigádníkům, kteří chodí na své směny, apka započítává kladné body. Ty doplňuje i ratingem zaměstnavatele, čímž se uchazečům zvyšuje hodinová sazba. Zaměstnavatelům naopak Debaras Pro nabídne seznam uchazečů i s případnými náhradníky.

V aplikaci fungují i notifikace, které brigádníky upozorňují na nadcházející směnu nebo na zprávy od zaměstnavatelů. Zaměstnavatele stojí vystavení nabídky na 30 dní 790 Kč, a následně si mohou připlácet i za další služby, jako je třeba mystery shopping nebo kurzy angličtiny. S podobným konceptem nedávno přišla také aplikace Grason. Apka Debaras Pro je dostupná pro Android i iOS.

Aplikace zobrazuje tisíce nabídek různých typů práce v gastronomickém odvětví. Na zapsané směny zaměstnance upozorní notifikace

Aplikace zobrazuje tisíce nabídek různých typů práce v gastronomickém odvětví

Každá nabídka obsahuje detailní popis, včetně adresy, data, i specifikace práce

Každá nabídka obsahuje popis včetně adresy, data i specifikace práce