V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Debito umožňuje spravovat smlouvy, doklady i rozpočty v jediné aplikaci

Startup Debito Technologies Tomáše Medřického přichází s aplikací, která funguje jako úložiště důležitých dokladů a dokumentů na jednom místě. Debito umí spravovat online veškeré smlouvy, doklady, záruky a archivovat k nim dokumenty. Kromě toho zvládá evidovat finanční účty a nastavit a hlídat rozpočet.

„Debito v sobě spojuje funkcionality aplikací od různých poskytovatelů, které řeší vždy jen úzký okruh potřeb. Jedna hlídá pojistky, druhá finance a další třeba archivaci a sdílení dokumentů. Debito řeší téměř veškerou agendu, kterou člověk potřebuje ke každodennímu životu,“ popisuje autor aplikace Medřický. Debito ukládá a sleduje platnost dokladů a smluv. Uživatel vidí, dokdy mu například platí občanka, STK nebo záruka na televizi či boty a kdy je třeba jít na zdravotní prohlídku. Aplikace hlídá také smlouvy s dodavateli a včas oznamuje termíny, kdy je možné změnit dodavatele, aby nedošlo k automatickému prodloužení. „Debito uživatele včas upozorní, že dobíhá smlouva například na dodávku energií, pojištění nebo služeb operátora. A člověk si může ověřit, jestli má aktuálně výhodné podmínky. A pokud ne, prostě si vybere lepšího dodavatele,“ vysvětluje Medřický.

Jednou z dalších funkcí aplikace je i správa osobních financí a rozpočtů, příjmy a výdaje zobrazuje v přehledných grafech. Skrze Debito mohou uživatelé také řešit online své požadavky na větší instituce, jako jsou banky či pojišťovny. „Pracujeme na vyšších funkcích správy osobních dat v kombinaci s externími. Uživatelům budou řídit vztahy s dodavateli služeb i zboží a pomáhat optimalizovat finanční plány,“ předvídá další vývoj aplikace Medřický.

Aplikace je dostupná zdarma ve verzi pro iOS a Android a její plné lokalizace jsou kromě Česka k dispozici také pro Slovensko, Polsko, Rusko, Ukrajinu, Rakousko, Německo, Francii, Španělsko, Velkou Británii, USA a Japonsko.

Debito funguje jako správce dokumentů nebo hlídač nastavených rozpočtů

Debito funguje jako správce dokumentů nebo hlídač nastavených rozpočtů

Stav rozpočtu včetně příjmů a výdajů si mohou uživatelé zobrazit v grafu

Stav rozpočtu včetně příjmů a výdajů si mohou uživatelé zobrazit v grafu

Mezi doklady, které si lze do Debita uložit, patří třeba i občanka

Mezi doklady, které si lze do Debita uložit, patří občanský průkaz