V dnešním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Decastelo odchází, ForMen řídí Müller

Mladá fronta se loučí se svým bývalým kreativním šéfem.

René Decastelo s manželkou Evou, nyní moderátorkou. Foto: iDnes.cz / Profimedia.cz

René Decastelo s manželkou Evou, nyní moderátorkou. Foto: iDnes.cz / Profimedia.cz

Dosavadní šéfredaktor lifestylového měsíčníku pro muže ForMen René Decastelo odchází po jedenácti letech z vydavatelství Mladá fronta. Má se věnovat scénáristice a dramaturgii televizních projektů, uvedla firma. Novým šéfredaktorem ForMen se dnes místo něj stal Jan Müller, který v podniku zároveň dál vede měsíční přílohuZen deníku E15.

Müller dělá v Mladé frontě čtyři roky. Nejdřív vedl Strategii, pak zakládal měsíčník Právo & Byznys a právě magazín Zen. Před nástupem do Fronty pracoval v Mafře, kde od roku 1996 vedl přílohu o médiích, od roku 2000 šéfoval příloze Pátek LN a v roce 2009 založil lifestylovou přílohu Esprit LN.