Seznam Zprávy se uvedly v nové podobě. Web chce posílit investigativu, sekci o byznysukomentáře. „V internetovém prostředí chceme být tím, čím bývaly ve zlaté éře tradiční, nezávislé noviny,“ prohlašuje šéfredaktor Jiří Kubík. V redakci dělá přes 70 lidí, včetně externistů. 

Delivery Hero, majitel Dámejídlo.cz, kupuje konkurenta Foodpanda

Delivery Hero, největší světová firma na dovoz jídla z restaurací a provozovatel největší české služby na rozvoz jídla Dámejídlo.cz, podepsala smlouvu o koupi konkurenční společnosti Foodpanda. Cenu neuvedla. Akvizice má být financována vydáním nových akcií Delivery Hero akcionářům Foodpandy. Rocket Internet, hlavní akcionář Foodpandy, tak zvýší svůj podíl v Delivery Hero na 37, 7 %.

Foodpanda přináší do skupiny a na platformu Delivery Hero 22 nových zemí ve východní Evropě, na Středním Východě, v severní Africe a v Asii. Dodává zhruba 2 miliony objednávek měsíčně ve 22 zemích. Skupina teď očekává, že ve 47 zemích bude dodávat více než 20 milionů objednávek za měsíc.

V Česku rozváží Dámejídlo.cz přes 200.000 objednávek za měsíc, a to z víc než 2.000 restaurací ve 150 městech a obcích Česka.