V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Demuth v Centrum Holdings končí

Po víc než čtyřech letech odchází z čela internetové firmy Centrum Holdings Andreas Demuth. Centrum má do letošního léta fúzovat do Economie Zdeňka Bakaly, ta je loni koupila. Zároveň se spojily a sestěhovaly oba týmy. Redakce Aktuálně.cz i titulů Economie jako jsou Hospodářské noviny, Respekt nebo Ekonom tak pracují v jednom velkém zpravodajském sálu v pražském Karlíně, a to pod vedením šestihlavého kolegia.

Demuth, který v Bakalově mediálním konglomerátu působil od loňského listopadu pod Kamilem Čermákem jako výkonný ředitel pro Centrum Holdings, se teď k poslednímu dubnu vzdal pozice jednatele a generálního ředitele Centra podle oficiální verze „po vzájemné dohodě a při zachování dobrých vztahů s vlastníky společnosti“. Končí - jak zmíněno - proto, že provozovatel portálů Centrum.cz, Atlas.cz či právě zpravodajského Aktuálně.cz nebude už jako samostatná firma. Economia tak ušetří na nemalém platu nadbytečného manažera.

Centrum v letech 2008 až 2012, kdy je vlastnil americký fond Warburg Pincus, tratilo na provozní úrovni téměř 300 milionů Kč - v roce 2012 hospodařilo s provozní ztrátou 88 milionu Kč, rok předtím se ztrátou 75 milionů Kč, v roce 2010 činila provozní ztráta 32 milionů, rok předtím 5 milionů, v roce 2008 dokonce 96 milionů Kč.

To se prý loni zlepšilo (loňská účetní závěrka není zatím veřejně k dispozici). „Po náročnějším období v minulosti dokázalo Centrum Holdings v roce 2013 vykázat pozitivní EBITDA,“ prohlásil na rozloučenou Demuth, který firmu řídil od začátku roku 2010.