Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Deník The Washington Post zpoplatňuje přístup ke své online verzi

  • ČTK
  • 07. 06. 2013 09:53

Americký deník The Washington Post zavede s platností od příští středy platbu za internetový přístup ke svým informacím. Oznámila to ve čtvrtek redakce listu. Známé americké noviny se tak připojí k listům The Wall Street Journal, The New York Times či The Financial Times, které už poplatky za přístup ke svým online verzím inkasují.

Každý, kdo vyhledá na internetu informace listu The Washington Post víc než dvacetkrát měsíčně, bude zpoplatněn. Redakce bude vybírat 9,99 dolaru (asi 200 Kč) měsíčně za standardní a 14,99 dolaru (asi 300 Kč) za rozšířený přístup ke svým článkům. Z plateb budou vyjmuti předplatitelé papírového vydání. Články budou kromě toho volně přístupné přes vyhledávače a sociální sítě Facebook a Twitter.

Rozhodnutí zpoplatnit síťovou verzi washingtonských novin nebylo podle redakce jednoduché. Převážilo přesvědčení, že ve svízelné finanční situaci potřebuje redakce nové zdroje příjmů. V únoru list oznámil, že hodlá prodat své sídlo na prestižní adrese v centru hlavního města a přesídlit redakce jinam.