Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Dentsu už s Adexpresem sídlí na jednom místě

Nadnárodní mediální agentura sestěhovala své firmy do ArtGenu v pražských Holešovicích.

Nové kanceláře Dentsu Aegis v pražských Holešovicích

Nové kanceláře Dentsu Aegis v pražských Holešovicích: vstupní prostory

Nové kanceláře Dentsu Aegis v pražských Holešovicích

Nové kanceláře Dentsu Aegis v pražských Holešovicích: červené schodiště spojující obě patra

Dceřiné firmy nadnárodní mediální agentury Dentsu Aegis Network se přestěhovaly do společných prostor v komplexu ArtGen v pražských Holešovicích. Na jedné adrese se nacházejí od pondělí 28. srpna, zabraly dvě patra, zrekonstruovaná pod vedením architektonických studií Vrtiška & Žák a Archicraft. Část Dentsu dosud sídlila v Celetné, nedávno koupená digitální divize Adexpres zase na Kavčích horách.

Aktuální stěhování se dotklo 202 zaměstnanců. Do skupiny Dentsu Aegis patří agentury Amnet, Carat, Vizeum, Adexpres, Bistro, Bistro Social, Dentsu Aegis Network Sport & Entertainment, Data2Decisions, Isobar, iProspect, Dentsu Media, Amplifi, Gong a Spectra. Mimo holešovický komplex se nachází jen Mobile Internet a Pragonauts.

Agentury sítě Dentsu Aegis v Česku

Agentury sítě Dentsu Aegis v Česku

„Tím, že jsme nyní na jednom místě, nám umožní lépe a rychleji spolupracovat mezi společnostmi bez zbytečných prostojů, a klientům tak můžeme efektivněji nabídnout služby z našeho širokého portfolia,“ věří Petr Chajda, generální ředitel Dentsu Aegis v Česku a na Slovensku.