Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Dětská televize Tuty TV skončila, prodělávala

Studio televize Tuty

Studio televize Tuty osiřelo

Po roce a tři čtvrtě existence ukončila dětská televize Tuty TV v úterý v poledne své vysílání. Důvodem jsou vysoké náklady na šíření signálu. Televize to oznámila na webu. „Důvody pro naše rozhodnutí mají ekonomický charakter. Například náklady na trasování signálu jsou už nyní v Regionální síti 8 Českých radiokomunikací v poměru cena/výkon velmi vysoké. Navíc se ukázalo, že v rámci systému DVB-T2 je pro menší soukromou televizi se zaměřením na primární cílovou skupinu děti a mládež budoucnost z finančního hlediska v podstatě nemožná,“ uvedlo vedení televize.

Provozovatelem Tuty byla akciová společnost Tuty Broadcasting, předsedou její správní rady a statutárním ředitelem je Miloslav Maxa. V obchodním rejstříku je Maxa vede jako jediný zástupce ve zmíněných funkcích, majetkovou strukturu firma od počátku odmítala zveřejnit. Uvedla, že do rozjezdu investuje řádově desítky milionů korun, návratnost investice plánovala na tři roky.

Tuty zahájila vysílání 1. června 2017 a vysílala denně od 5.30 do 22.00. Převážnou část programu tvořily zahraniční animované seriály, ale produkovala i vlastní lifestylové pořady pro mládež. „Vyprodanost reklamního prostoru byla i díky spolupráci s agenturou Atmedia velmi vysoká. V silných měsících téměř absolutní,“ tvrdí provozovatel.

„Televize vešla prokazatelně do širokého povědomí české a slovenské populace a v divácké cílové skupině 4 až 14 let jsme dosahovali 1% podíl na sledovanosti, což bylo marketingovými tituly prezentováno jako jednoznačný úspěch,“ prohlašuje nyní management Tuty TV. Průměrná sledovanost za únor činila podle oficiálního měření ATO pouhých 0,04 %.

Pavel Bouček, výkonný a obchodní ředitel televize Tuty

Výkonným a obchodním ředitelem televize Tuty byl Pavel Bouček

Za televizi Tuty jako programový ředitel vystupuje Tom Kubizňák

Jako programový ředitel vystupoval za Tuty Tom Kubizňák

Podle webu Digizone stanici opustil její původní investor a managementu se nepovedlo navázat novou spolupráci. Údajně měli zástupci Tuty jednat třeba s divizí Czech News Center Daniela Křetínského, totiž s firmou Active, která provozuje mimo jiné dětské rádio Pigy.

V Česku momentálně vysílá zhruba desítka stanic zaměřených na dětské diváky. Je mezi nimi veřejnoprávní ČT Déčko a soukromé Cartoon Network, Disney Channel, Minimax nebo Nickelodeon.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/mediar.cz/www/mediar.cz/wp-content/themes/mediar/pages/article-detail.php on line 131