V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

YouTube Kids přichází do Česka, nabízí bezpečný obsah pro děti

Aplikace YouTube Kids, kterou po celém světě využívá víc než 14 milionů uživatelů, je nově dostupná i v Česku. Aplikace pro telefony a tablety vybírá z nejnavštěvovanějšího videoserveru světa YouTube obsah zaměřený na zábavu a učení, a sestavuje tak sbírky vhodné pro děti. Rodiče navíc mohou díky sadě ovládacích nástrojů dál kontrolovat, která videa a kanály mohou jejich děti sledovat a jak dlouho.

Mladší děti mohou v aplikaci sledovat především pohádky, jako jsou Šmoulové, Požárník Sam nebo písničky českého kanálu Štístka a Poupěnky. Starší děti mohou využít různá naučná videa. Aplikace má kvůli dětem jednoduché rozhraní. Děti, které ještě neumějí číst, mohou vyhledávat prostřednictvím hlasu. Rodiče zase mohou využít funkci Časovač, která aplikaci po uplynutí domluveného limitu automaticky uzamkne. YouTube Kids umožňuje rozdílně nastavit až osm dětských profilů a rozhodnout se, zda konkrétnímu dítěti povolit vyhledávání v prostředí aplikace nebo omezit výběr pouze na menší skupinu předvybraných videí.

Schválený obsah mohou rodiče vybírat i z předchystaných sbírek. Youtube Kids pak všechna videa člení do kategorií Pořady, Hudba, Výuka a Prozkoumat. Nechybí ani funkce Historie, ve které rodiče dohledají už sledovaná videa. Aplikace je k dispozici pro Android i iOS.

Rodiče mohou svým dětem vytvořit profil, kterému zároveň přizpůsobí povolený obsah. Profilů může být až 8

Rodiče mohou svým dětem vytvořit profil, kterému zároveň přizpůsobí povolený obsah. Profilů může být až osm

Na Youtube Kids jsou k dispozici pořady i v češtině

Na Youtube Kids jsou k dispozici pořady i v češtině