Dětské rádio Pigy počká s vysíláním do digitálu

Rozhlasový koncern Lagardere vrátil jedinou analogovou licenci na šíření rádia Pigy přes VKV v Děčíně, další totiž jinde nezískal.

Maskot rádia Pigy v prosinci 2011 na soutěžní přehlídce AppParade. Foto pro Médiář: Ivana Dvorská

Maskot rádia Pigy v prosinci 2011 na přehlídce AppParade. Foto pro Médiář: Ivana Dvorská

Rádio Pigy zaměřené na děti bude vysílat výhradně v digitálních sítích, snahu rozšířit se z internetu, kde začalo, do analogového éteru jeho provozovatel vzdal. Koncern Lagardere, který produkuje i programy Frekvence 1, Evropa 2, Bonton či Zet, vrátil k 26. květnu analogovou licenci z roku 2012 na Pigy pro území Děčína, dál ji využívat nechce. Rozhodnutí dnes potvrdila rada pro vysílání, žádost provozovatele na ukončení vysílání pro děčínský vysílač vzala na vědomí. Pigy v březnu začalo vysílat digitálně v Praze a v plánu je postupně pokrýt jeho signálem celou republiku.

„Pro rádio Pigy se nám nedávno podařilo získat digitální licenci pro vysílání v DAB, které bude postupně rozšiřováno na celoplošné. Naopak se nám nepodařilo získat licence alespoň pro několik významnějších měst pro vysílání v FM pásmu. V této souvislosti už pro nás nemá cenu zahajovat vysílání v FM pouze na jediné frekvenci v Děčíně a rozhodli jsme plně implementovat tento projekt výhradně na digitálních sítích, tedy v DAB a na internetu. Na stávající vysílání rádia Pigy tento krok nemá žádný dopad,“ sdělila Médiáři mluvčí Lagardere Radka Pilzová.