Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Developer P3 koupil od HB Reavis průmyslový park Lovosice Cargo

Park P3 Lovosice Cargo

Park P3 Lovosice Cargo

Průmyslový developer P3 Logistic Parks odkoupil od firmy HB Reavis průmyslový park P3 Lovosice Cargo v Ústeckém kraji. Částka, za kterou byl park prodán, činila 33 milionů eur (v přepočtu přes 840 milionů Kč). Kapacita parku P3 Lovosice Cargo je nyní plně obsazená stávajícím, dlouhodobým nájemcem Českými drahami, který má na rozloze 43.500 metrů čtverečních kompletní zázemí, včetně kanceláří. Před nákupem nesl park název Logistické centrum Lovosice. 

V blízkosti nově akvírovaného parku se nachází areál P3 Lovosice, který rovněž vlastní developer P3 od srpna 2017, kdy pozemek koupil od děčínské firmy Armex Oil. 

Vizualizace parku P3 Lovosice

Vizualizace parku P3 Lovosice

Vizualizace parku P3 Lovosice

Vizualizace parku P3 Lovosice

Nově pořízený park P3 Lovosice Cargo je umístěn nedaleko mezinárodního terminálu kontejnerové dopravy, na který je přímo napojen železniční vlečkou. Napojen je také na exity 45 a 48 nedávno dokončené dálnice D8. Atraktivitu parků má podle P3 zvýšit také jejich umístění nedaleko německých hranic. Kousek za hranicemi se nacházejí průmyslové zóny v Lipsku a Drážďanech, zaměřené zejména na automobilový průmysl. Přítomnost lovosického přístavu otevírá i možnost vodní dopravy po Labi.

„Dostavbu první budovy stávajícího parku P3 Lovosice předpokládáme v červnu letošního roku. O lokalitu evidujeme zájem od samého počátku, a to nejen díky výborné dopravní dostupnosti. Svědčí o tom i to, že svého prvního nájemce, FM Logistic, park získal tři měsíce od oznámení koupě pozemku. Další akvizice v Lovosicích v poměrně krátkém čase podle nás dobře dokládá, jaký potenciál tato lokalita má,“ uvedl Tomáš Míček, ředitel P3 pro Česko.

Po dokončení P3 Lovosice tak bude P3 v oblasti vlastnit více než 168.000 metrů čtverečních pro skladování a lehkou výrobu ve dvou areálech. A v kraji, kde se podle Českého statistického úřadu nezaměstnanost pohybuje na 5,4 %, zatímco celostátní průměr je 2,5 %, slibuje developer dodat stovek nových pracovních míst.