Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Dietlova Plechová kavalérie láká hodně mladých. Třetí díl měl rekordní sledovanost

Přes třicet let starý opus o kombajnérech včera zaujal většinu mladých, kteří seděli u televize.

Třetí epizoda seriálu Plechová kavalérie, kterou včera vysílala televize Nova od 20 hodin, ukázala, že 32 let starý socialistický seriál dokáže zaujmout i řadu mladých lidí, pokud jde ve slabší letní sezóně.

Třetí díl Dietlova a Dudkova podprůměrného televizního díla zaujal včera zatím vůbec nejvíc lidí, mezi těmi staršími patnácti let jich bylo 1,28 milionu, a opět se stal nejsledovanějším nezpravodajským pořadem večera.

„Seriál z dílny nejvýznamnější tvůrčí seriálové dvojice Jaroslav Dietl – Jaroslav Dudek budí největší pozornost u nejmladší generace,“ chválí si Nova. Mladých zaujala většinu, která seděla v tu dobu u televize.

V kategorii mužů ve věku 15-24 let dosáhl včera podílu na sledovanosti 60 %, u stejně starých žen ho sledovalo 52 % tou dobou u obrazovek, v cílové skupině žen 25-34 let to bylo 44 %.

„Na konkrétních osudech skupiny kombajnérů divákům připomíná, jak u nás probíhaly žně před několika desítkami let. Navíc si můžeme znovu vychutnat skvělé herecké výkony hereckých legend,“ uvádí Nova poněkud nepřesně.